Sivu 1/1

Formel K merkistä tietoa?

Lähetetty: 12 Tammi 2007, 16:04
Kirjoittaja J@gr
On tuolla saksassa päin myytävänä formel k merkkistä alustasarjaa. Olisko jollain jotain hajuu onko miten laadukas merkki? Itse en ole ennen kuullu moisesta merksitä. Ei olis hinnalla pilattu korkeussäädettävä alusta astraan 349€ +40€ toimituskulut.

KW var 1 näyttää saavan noin 650€ +toimituskulut, että onko KW tosiaan 300€ edestä parempi?


http://cgi.ebay.de/Gewindefahrwerk-Opel ... dZViewItem

Re: Formel K merkistä tietoa?

Lähetetty: 12 Tammi 2007, 17:14
Kirjoittaja Kaitzu
J@gr kirjoitti:On tuolla saksassa päin myytävänä formel k merkkistä alustasarjaa. Olisko jollain jotain hajuu onko miten laadukas merkki? Itse en ole ennen kuullu moisesta merksitä. Ei olis hinnalla pilattu korkeussäädettävä alusta astraan 349€ +40€ toimituskulut.

KW var 1 näyttää saavan noin 650€ +toimituskulut, että onko KW tosiaan 300€ edestä parempi?

http://cgi.eba
y.de/Gewindefahrwerk-Opel-Astra-G-Lim-Sth-Coupe-Cabrio-CC_W0QQitemZ140070480487QQihZ004QQcategoryZ44155QQrdZ1QQcmdZViewItem
Tuo sarja on muistaakseni Hiltracin tuotantoa(http://www.hiltrac.com), Hiltrac valmistaa sarjoja useille eri tuotemerkeille mm. oma alustasarjani on ks.tehtaan tuotantoa ja omasta mielestäni hintaansa nähden erittäin hyvä.
Koska jokainen pitää erillaisista alustaratkaisuista en tähän mitään mainospuhetta laita, mutta sarja on ollu autossa jotain 20tkm alla ja hyvin on pelannu.