Sivu 1/1
Ilmanmäärä mittari / Imuputken asennus
Lähetetty: 17 Maalis 2007, 12:43
Kirjoittaja Kazle
Elikkä auto on 1,6i astra f Oon laittamas vapaa virtaus suodatinta ja yks kaveri sano et voisin rikkoo ilman määrä mittarin ja alko nyt kuumottaa? missä siis löytyy ilmanmäärämittari mun autosta, tarviiko sille tehä jotain, vai lyönkö vaan kilkkeet kii ja annan vessalle kenkää?
Lähetetty: 17 Maalis 2007, 17:22
Kirjoittaja kumimuumi
Ne on ilmaMASSAmittarit mitkä usein tykkää kyttyrää noista ämpärinmallisista tuninkisuodattimista. Läpällä toimivan ilmaMÄÄRÄmittarit ei mene miksikään ellei sinne pääse orava tekemään pesää.
Ilmanmäärä mittari / Imuputken asennus
Lähetetty: 18 Maalis 2007, 00:09
Kirjoittaja Kazle
Osaisko joku sanoo onko tossa mun astrassa läpällä toimiva ilmanmassa mittari vai ei? astra f -92 1,6i
Lähetetty: 18 Maalis 2007, 17:47
Kirjoittaja smppa
Jos se on monipisteruisku, niin siinä ei ole kyseistä laitosta.
Eikä massamittaritkaan nyt niin kyttyrää tykkää, kunhan ei uita sitä filsua öljyssä. Liiallinen öljyn käyttö saattaa rikkoa mittarin.
Ilmanmäärä mittari / Imuputken asennus
Lähetetty: 18 Maalis 2007, 22:03
Kirjoittaja Kazle
ok, kiitos vihjeistä
Lähetetty: 19 Maalis 2007, 20:35
Kirjoittaja telwin
Eikä kyllä sitä massa mittaria löydy 1-pisteruiskustakaan.
Mutta jos se on 1.6 ecotykki niin sitten sellainen taitaa löytyä?