Sivu 1/1

A-Omegan etupään kolina?

Lähetetty: 18 Maalis 2007, 19:57
Kirjoittaja pasipo
A-omegan etupää kolisee soratiellä montuissa ja kiharoissa. Kallistuksen vakaaja lienee vian syy. Kysyisin teiltä, jotka olette enemmän pelanneet näiden kanssa, että mitä kaikkea sinne nyt sitten kannattas vaihtaa samalla.Kyse on ihan kolinasta eikä napsumisesta. Allahan menee esim. se poikittaistankokin, mutta onkö tämä vaihdettava vai riittääkö yleensä pelkät koiranluut. Sen katoin, että koiranluut eivät ole ainakaan poikki.

Lähetetty: 19 Maalis 2007, 10:07
Kirjoittaja Ari-S
eikös a omegassakin oo vakaaja samalla tavalla kun b mallis? eli päässä on ne pystytangot eli koiranluut? niissä todennäkösin syy

Lähetetty: 20 Maalis 2007, 00:58
Kirjoittaja omega16T
koiranluut yleensä mutta vaihda samalla ne kumit millä vakaaja tulee koriin kiinni niin kolinat pitäs loppua.koiranluiden suhteen kun muistat vielä välttää italialaista laatua niin ei tarvii heti vaihtaa uudelleen niitä.