Sivu 1/1

astra g lukkopulttien osto

Lähetetty: 21 Touko 2007, 21:06
Kirjoittaja samppari
morjens. tässä on pidemmän aikaakin ollu tarkotus ostaa lukkoputltit ja tänään viimeistään varmistu että huomenna haen ne kun joku liekkö varas katteli vanteita ja pultteja silmäili, kun satuin yllättää kaverin kyykkimästä auton vierestä.
Mutta mistä löytyisi astra g malliin lukkopultit mieluiten helsingin alueelta ja mitä muuta tietoa tarvii kun ostaa pultit esim. pultin pituus tms?

Kiitos vastauksista.

Lähetetty: 21 Touko 2007, 21:42
Kirjoittaja Omenalimu
Hmm käy jossain paikallisella rengasfirmassa kysymässä. Ne kyllä osaa auttaa, ja antaa sinúlle sopivat.

Lähetetty: 21 Touko 2007, 22:08
Kirjoittaja yks setra harrastaja
Ei vain nuo lukkopultit kuin hidasta, irroitus sarjoja kun saa ostaa kuka tahansa. Eikä edes ole kovin kalliita.

Lähetetty: 22 Touko 2007, 09:34
Kirjoittaja veksu
niinno, uuden autonkin voi pölliä mutta nulikat jättää ainakin sen rauhaan.
omastani katosi kerran pultti mystisesti, oli siis varmasti kiinni ja tiukalla, eräänä maanantaina huomasin sen puuttuvan ja olin suhteellisen varma että lauantaina se viel äoli kun ajoin auton kaverin pihaan parkkiin.

joko joku tartti pulttia tai sit heitti vanteiden pöllimisen kun lukkopultti osui seuraavana avaimelle.