B Ascona jarrut
Lähetetty: 09 Loka 2007, 09:13
Olis tarkotus päivittää vähän B Asconan jarruja.Eteen olis tulosa turbo Calibran jarrut,mutta mistä kannattas laittaa taakse levyt/satulat?
Opel-keskustelufoorumi
https://opelclubfinland.fi/keskustelu/
https://opelclubfinland.fi/keskustelu/viewtopic.php?t=138783
Juorua tuosta jo kuulinkin et noi G Astran jarrut ois yks vaihtoehto.Amppa kirjoitti:Yks vaihtoehto: http://www.opel6070club.com/astranjarrut/index.htm
Meinasitko ihan Calibran levyä ja satulaa?
En oo kyllä missään törmänny, et ois käytetty. Todennäköisesti ei ole ihan bolt-on homma jos satulan kiinnitys ja levyn ET nyt on samalla seinälläkään.MorbidWolf kirjoitti:Sitähän en vielä tiedä miten noi calibran hilut passaa paikalle,mut jos joku tietää voi siitäki antaa infoa.
Varmaan riittää katuajoon,mutta tarkotus olis kyllä käydä ihan radallakin pyörähtämässä.Irmscher kirjoitti:Ihan tavalliseen katuajoon riittää tosi hyvin rekordin jäähdyteyt levyt ja satulat. Ja myös helpoin tapa rakentaa kohtuu hyvä jarrupäivitys. Eli on mallia bolt on.
Mitäs Jääskältä löytyy?Muutaku Vauxhalleja?;)Juho M-P kirjoitti:Ai, ootkin Käläviältä. Otappas yhteys Tuomas Jääskään. Sillä on sulle JARRUT.
Jako on samaBeeascona kirjoitti: Enkä näe syytä miksi pitäisi viritellä jotain volvon satuloita kun ne omegan satulat käy heittämällä.
MorbidWolf kirjoitti:Mitäs Jääskältä löytyy?Muutaku Vauxhalleja?;)Juho M-P kirjoitti:Ai, ootkin Käläviältä. Otappas yhteys Tuomas Jääskään. Sillä on sulle JARRUT.
Volvon satulatkin käy heittämällä.. ja ne on sentään nelimäntäisetBeeascona kirjoitti:http://www.opel6070club.com/tekniset_ti ... /index.htm
http://www.opel6070club.com/astranjarrut/index.htm
Enkä näe syytä miksi pitäisi viritellä jotain volvon satuloita kun ne omegan satulat käy heittämällä.
Simo kirjoitti:Volvon satulatkin käy heittämällä.. ja ne on sentään nelimäntäisetBeeascona kirjoitti:http://www.opel6070club.com/tekniset_ti ... /index.htm
http://www.opel6070club.com/astranjarrut/index.htm
Enkä näe syytä miksi pitäisi viritellä jotain volvon satuloita kun ne omegan satulat käy heittämällä.ja omegan satulat onnettomat 1-mäntäiset liukusatulat