Sivu 1/1

vain eteen madallusjouset (B2 vectraan)?

Lähetetty: 05 Elo 2008, 18:00
Kirjoittaja filtteri^^
jees, meinasin kysellä, onko kellään tietoa saako pelkästään eteen tilattua jostain esim. cobra, H&R, eibach tai KW:n jousia? madaltavuus voisi olla -30/-35. nyt kun on alla valmiiksi sportin -20mm alusta, niin saisi tuosta keulasta pois kanssa renkaan ja kaaren välin. takana tuo -20mm on juuri passeli (enempää ei voi madaltaa, raapii nyt jo vaikka tilaa tehty vanteille).

Tai sitten jos jollain on myydä ko autoon (z22se) hyvälaatuiset hyvin vähän käytetyt vieterit kyseisistä valmistajista, niin saa tarjota.

Lähetetty: 16 Elo 2008, 13:42
Kirjoittaja filtteri^^
kun kerran asiaan ei keltään tietoa löytynyt, niin vastaisuuden varalle muillekkin tiedoksi. Cobra toimittaa myös erikseen etu ja takajousia.

Hinta menetelmällä 60% pakettihinnasta etujouset ja 50% pakettihinnasta takajouset. eli erikseen tilattuna etu ja takapalikat sen 110% hinnalla.

Lähetetty: 16 Elo 2008, 19:13
Kirjoittaja Iro
Kyllä Weitec:kin myy pelkkiä etujousia...

www.weitec.de

Lähetetty: 16 Elo 2008, 20:43
Kirjoittaja filtteri^^
jep, jos tahtoisin autooni weitecin alustan, pääsisin halvemmalla kun pistäisin joka kulmaan suorat rautatolpat. Eli se ei tule kuuloonkaan.

Lähetetty: 16 Elo 2008, 20:54
Kirjoittaja Anzah
Eli mistäs nuo Cobran etujouset tilasit ja millä madalluksella? Ja löytyykö kuvia nykyhetkestä, jos jouset jo asennettu?

Mulla tilanne 2.2 kanssa, että edellinen omistaja vaihdattanu poikki menneet etujouset ja tilalla on vakiojouset eli keula aivan pystyssä!
Perä kun olis minullakin juuri hyvän näkönen noilla vakio sportin jousilla...

Lähetetty: 17 Elo 2008, 01:33
Kirjoittaja filtteri^^
en ole vielä tilannu, eikä ole siis paikallaankaan.. mutta ainakin hollolassa toimiva Bike & tuning niitä toimittelee. ja sieltä itse ne tulen aikanaan tilaamaan.

Lähetetty: 28 Elo 2008, 10:49
Kirjoittaja Timo
Miettisin ihan samantapaista madallusta, mutta sportin jousilla vakioalustan etupään madallusta...
Eli mahtaako sportin -20 jousien akselipaino riittää 2.0DTH koneiseen farkkuun?

Lähetetty: 28 Elo 2008, 15:40
Kirjoittaja filtteri^^
oha noita v6 sporttejakin? ja eikös niissä ole painavin kone tässä mallisarjassa? Joten eiköhän ne sinne riitä yhtälailla.