Sivu 1/1

Omegan etujarrulevyn ET?

Lähetetty: 10 Huhti 2009, 22:59
Kirjoittaja Aulin
Eli haluaisin tietää Omegan 296mm jarrulevyn jonkin laisen Et-mitan. Jos jollain on mahis mitata niin haluaisin tietää paljonko on pyörän napaa vastaan tulevasta pinnasta jarrulevyn sisäpuoliseen pintaan.

Haeskelen Gsi kadettin jarruprojektiin jarrulevyjä ja tossa levyssä olisi halkaisija ja paksuus juuri sopivat mutta en löytänyt mistään levyn syvyyttä tai ET:tä.

Re: Omegan etujarrulevyn ET?

Lähetetty: 11 Huhti 2009, 00:49
Kirjoittaja jtg
Takalevy kiinnityskohdastaan 6mm paksu.Mittaan huomenna etulevyn,jos poikkeaa takalevyn mitasta laitan tiedon tähän viestiketjuun.

Re: Omegan etujarrulevyn ET?

Lähetetty: 11 Huhti 2009, 10:28
Kirjoittaja Aulin
jtg kirjoitti:Takalevy kiinnityskohdastaan 6mm paksu.Mittaan huomenna etulevyn,jos poikkeaa takalevyn mitasta laitan tiedon tähän viestiketjuun.
Mittaa myös sen etulevyn kokonais syvyys samalla. Siis kun otat sen laikan käteen niin koko paketin leveys, vaikea selittää..

Re: Omegan etujarrulevyn ET?

Lähetetty: 11 Huhti 2009, 19:28
Kirjoittaja jtg
7 mm oli levyn paksuus kiinnityspinnan kohdalta.Huomenna lisää mittoja...

Re: Omegan etujarrulevyn ET?

Lähetetty: 11 Huhti 2009, 20:56
Kirjoittaja Terodes
Esimerkiksi Brembon sivuilta on helppo katsoa levymittoja: http://www.brembo.com/ENG/catalogo_AM/2008/index.html