Sivu 1/1
Millä paikata pakoputken reikä?
Lähetetty: 27 Huhti 2009, 07:42
Kirjoittaja tigra95
Sopiiko kitti joka on tehty metallille? Pakoputkessani on pieni reikä ja ajattelin koittaa bilteman halppis metallikittiaus ainetta, sopiiko sillä edes koittaa paikata reikää? Reikä on sen kokoinen, että juuri ja juuri siitä mahtuu vedet ym tulemaa läpi.
Re: Millä paikata pakoputken reikä?
Lähetetty: 27 Huhti 2009, 08:29
Kirjoittaja sepu
jos kokeilis vaikka hitsata sitä läpee?
tietysti jos ei mahollisuutta niin eikö joskus ollu myynnissä jotain nauhaa tjsp biltemassa..
Re: Millä paikata pakoputken reikä?
Lähetetty: 27 Huhti 2009, 09:07
Kirjoittaja Ari-S
ns. pakoputkiteippiä.. sitä reijän ympärille ja vähän vaikka lämpöä sille ni kuivaa. ite kokeilisin hitsata umpeen jos ei kauheen mätä muuten ole
Re: Millä paikata pakoputken reikä?
Lähetetty: 29 Huhti 2009, 13:59
Kirjoittaja PJR
tigra95 kirjoitti:Sopiiko kitti joka on tehty metallille? Pakoputkessani on pieni reikä ja ajattelin koittaa bilteman halppis metallikittiaus ainetta, sopiiko sillä edes koittaa paikata reikää? Reikä on sen kokoinen, että juuri ja juuri siitä mahtuu vedet ym tulemaa läpi.
Kestää tuo bilteman kitti jopa puolisen vuotta ja sitten alkaa kuoriutumaan pois. Tuli testattua vanhaan putkistoon, kun oli uusi putkisto jo hankittu mutta ei ollut paikkaa/aikaa vaihtaa alle ja kiire leimalle. Sormen mentävän reiän paikkasin.
Re: Millä paikata pakoputken reikä?
Lähetetty: 29 Huhti 2009, 18:45
Kirjoittaja Nipe
Pitänee kokeilla omegan vuotavien putkien ensiavuks tota kun leimalle pitäs mennä

kaks ihan olematonta reikää välivaimentimien takana ja ennen takapönttöö semmonen sormenpään mentävä reikä olis tukittavana.
Re: Millä paikata pakoputken reikä?
Lähetetty: 12 Touko 2009, 09:03
Kirjoittaja mossekuski
Uudella putkella tai purukumilla
