Sivu 1/1
C-Vectra narisee
Lähetetty: 22 Marras 2009, 19:37
Kirjoittaja eegon06
Aina esim, hidastetöyssyn yli ajaessa kuuluu auton etupäästä todella ärsyttävää narinaa. Tiedän, että tämä on yleinen vaiva Vecculeissa, mutta osaatteko sanoa mistä se tulee? Jousista vai mahdollisesti jostain alustan puslista tjsp. Kun teillä on se vaiva ollut, miten pääsitte siitä eroon? Ei sitä kestä Erkkikään!!! Alkoi melko nopealla varotusajalla. Pari viikkoa hiukan narisi ja nyt ääni onkin sitten jumalattoman voimakas.
Re: C-Vectra narisee
Lähetetty: 23 Marras 2009, 01:46
Kirjoittaja Jaakko-
ääni tulee narinakumeista

eli vakaajatangon kumi heloista, voi koittaa rasvata tai sitten vaihtaa uusin ja laittaa niihin jotain pysyvämpää rasvaa asennuksessa.
Re: C-Vectra narisee
Lähetetty: 23 Marras 2009, 09:42
Kirjoittaja Manspe
Minä olen silikoni-sprayta sinne uittanut pikkuhiljaa niin se tuntuu lopettavan kunhan sitä saa tarpeeksi menemään.. spray-vaseliini voisi olla parempaa tunkeutuvuudeltaan ja näin ollen toimisi nopeammalla aikataululla sekä pienemmällä vaivalla.
Jos olisin puslia vaihtamassa niin rasvaisin ne todella huolellisesti..
Re: C-Vectra narisee
Lähetetty: 31 Joulu 2009, 13:23
Kirjoittaja Sport20
Onko kukaan löytänyt vaihtoehtoisia osia tuohon vaivaan, uretaani ym. puslat?