Sivu 1/1

Avo iskarit mantaan?

Lähetetty: 23 Marras 2009, 00:20
Kirjoittaja OMB
Onko kukaan koskaan koittanut Avo iskarit mantassa?

Re: Avo iskarit mantaan?

Lähetetty: 23 Marras 2009, 09:56
Kirjoittaja A_Manta_1972
Minulla oli edellisessä A-Mantassa Avon säädettävät. Säätöjä oli ihan riittävästi, eli sai melkein lullalöysäksi, mutta myös kovaksi. Napsuja taisi olla takana parisenkymmentä ja edessä toistakymmentä, en muista enää. Nuppisysteemi oli minun makuuni hieman huonolaatuinen. Menee helposti paskaa väliin, jumitteli ja yhdestä säätömekanismi on hajonnutkin kokonaan, pyörii tyhjää.

Laitan kuitenkin etuset takaisin nykyiseen mantaan jossain vaiheessa.

Re: Avo iskarit mantaan?

Lähetetty: 23 Marras 2009, 20:27
Kirjoittaja OMB
A_Manta_1972 kirjoitti:Minulla oli edellisessä A-Mantassa Avon säädettävät. Säätöjä oli ihan riittävästi, eli sai melkein lullalöysäksi, mutta myös kovaksi. Napsuja taisi olla takana parisenkymmentä ja edessä toistakymmentä, en muista enää. Nuppisysteemi oli minun makuuni hieman huonolaatuinen. Menee helposti paskaa väliin, jumitteli ja yhdestä säätömekanismi on hajonnutkin kokonaan, pyörii tyhjää.

Laitan kuitenkin etuset takaisin nykyiseen mantaan jossain vaiheessa.
No sitten en oikein tiedä jos niitä ostaisi. Aika turhaan kalliita jos säätömekanismi on tollanen et se halua hajoa... Konithan ovat melkein sama hintaisi.

Re: Avo iskarit mantaan?

Lähetetty: 24 Marras 2009, 14:53
Kirjoittaja A_Manta_1972
Tästä on nyt tietenkin aikaa jonkun verran, eli lienee lähempänä 5 vuotta, kun nuo on ostettu. Ainahan on mahdollista, että tuotekehitystä on tapahtunut. Joku kyllä myös kertoili ok-kokemuksia Avo:n iskareista opel6070-forumin puolella, otsake taisi olla "mantaan alustaa" tms.