Sivu 1/1

Omegaan rengasta

Lähetetty: 25 Heinä 2010, 23:38
Kirjoittaja jtg
Hakusessa hiljainen ja hyvä rengas ajettavuudelta, sekä jonkinsortin pitoa märällä.Ite arponut Vredestein utrac cento/Nokian Z G2/Continental sport contact 3.Koko on 235/45-17.
Astraan tuli alle noi Vredesteinit ja ei ne mitkään pöllömmät renkaat olleet.Nyt olis vailla kokemuksia Nokialaisesta ja Continentaalista.

Re: Omegaan rengasta

Lähetetty: 26 Heinä 2010, 09:50
Kirjoittaja juha3105
no jos laatua hakee niin siinähän sä taisit ittelles jo vastata :D
sehän on selvä että noilla kriteereillä saa maksaa vähän enempi kun kiinan halvimmista renkaista

Re: Omegaan rengasta

Lähetetty: 26 Heinä 2010, 18:12
Kirjoittaja omega16T
Nokialaiset voit unohtaa jos haet hiljaisia. Ovat myöskin uraherkät. Osta nuo continentalit, ovat hiljaiset eikä vetele urissakaan jos pyörän kulmat ja alusta on muutenkin kunnossa. Omat kokemukset juurikin noilla mitoilla olevista uusista renkaista e34-korisen m5 bemarin alla. Kaveri osti tuohon ensin nuo nokialaiset ja haukku ne pystyyn, kävin itte ajamassa sillä ja olin samaa mieltä. Jo alle kahden viikon tais vaihtua uudet continentalit tilalle. Sadekelin pito oli molemmilla kumeilla kunnossa.

Re: Omegaan rengasta

Lähetetty: 26 Heinä 2010, 19:19
Kirjoittaja jtg
Ok kiitos vastauksista.

edit:Vredestein ultrac centot tuli alle(235/45r17).On hiljaiset ja mukavat ajaa ainakin uutena.Kulutuspinnaltaan ovat n.10mm kapeammat kuin saman kokoluokan Dunlopin 9090 renkaat(jotka oli aikaisemmin alla).