Sivu 1/1
ilmastointi/lämmitys onkelma omega b2
Lähetetty: 01 Heinä 2011, 19:13
Kirjoittaja jaapajaa
Eli automaatti ilmastoinnilla varustettu tsydeemi meni pimeeksi toimi päivän silleen et sai päälle auto napista mutta muut toiminnot ei toiminu (toimi noin vaikka autossa ei virta avain paikoillaan) sitten kun lähti liikkeelle toimi normaalisti, mutta kun pysähty niin sammui. nyt ei lähde päälle ollenkaan polttaa vain sulakkeen heti. toinen havainto on että kun ovi auki ja virta päällä niin summeri huutaa joka ennen huusi vain kun ei ollut virtaa päällä, tilasin uuden virtalukon pohjan mutta jos jollain parempaa tietoa niin otetaan innolla vastaan.
Re: ilmastointi/lämmitys onkelma omega b2
Lähetetty: 02 Heinä 2011, 12:02
Kirjoittaja jaapajaa
Vika löyty, oli navigaattorin laturista jääny metallin palanen tupakansytytyttimen sisään joka sitten näemmä sekotti systeemin..

Re: ilmastointi/lämmitys onkelma omega b2 Tarvii kaavioita
Lähetetty: 04 Heinä 2011, 22:28
Kirjoittaja jaapajaa
Onkelmat jatkuu koetin käydä nollauttamassa vikakoodin airbagist muttei onnistunu (vastus llian suuri kuljettajan bägis) mittasin johdot jotka menee ratin lävitse ja tuntuis et on kunnos. onkohan mahdollista et näist menee bägi jotenki rikki? samalla tuli taas vikaa tohon helvetin lämmityslaitteeseen ei mene päälle. tutkin lisää otin sulakerasian irti ja siel oli joku helvetin rele omalaatuisine kytkentöineen lisäksi huomasin ettei öljynpaine merkkivalo toimi (oiskohan tehty jotain viritystä tolle bägin valolle inssi miehen hämäykseksi) Jos joku tietäis mistä sais vähä jotain sähkökaavan tynkää niin olisin kovasti kiitollinen.