Sivu 1/1

Käyttöohje CDR2005

Lähetetty: 10 Maalis 2012, 13:31
Kirjoittaja makew
Olisiko jostain saatavissa CDR2005 radion suomenkielinen käyttö ohje?

Re: Käyttöohje CDR2005

Lähetetty: 10 Maalis 2012, 15:55
Kirjoittaja Rizla^^
Netistä? merkkiliikkeestä?

Meillä tuo oli ihan auton mukana hanskalokerossa olevassa "huoltomapissa" Eikä siinä ollut oikein mitään erityistä mitä ei oppinut käyttään muutenkin.

Re: Käyttöohje CDR2005

Lähetetty: 10 Maalis 2012, 19:05
Kirjoittaja makew
No mulla on ongelma... siinä lukee SAFE eikä tee mitään. Jos olen mitään ymmärtänyt, niin Autoon virta päälle ja radio kiinni, painetaan AS nappulaa 3sekuntia ja sitten radio päälle AS edelleen pohjassa n 10seuntia ja pitäisi tulla piip merkkiääni. Sitten AS ylös ja koodit sisään jne. Mutta mitään Piip ääntä ei kuulu. SAFE vain. Mitään numeroa ei ole edessä eikä takana. Yläpuolella on : 0.00 ---C. Ja radion mitkään näppäimet ei tee mitään. CD levy on radion CD asemassa ja pyörähtelee päälle laittaessa hetken. Eikä ledes ejekti nappula toimi.

Re: Käyttöohje CDR2005

Lähetetty: 10 Maalis 2012, 19:18
Kirjoittaja Rizla^^
makew kirjoitti:No mulla on ongelma... siinä lukee SAFE eikä tee mitään. Jos olen mitään ymmärtänyt, niin Autoon virta päälle ja radio kiinni, painetaan AS nappulaa 3sekuntia ja sitten radio päälle AS edelleen pohjassa n 10seuntia ja pitäisi tulla piip merkkiääni. Sitten AS ylös ja koodit sisään jne. Mutta mitään Piip ääntä ei kuulu. SAFE vain. Mitään numeroa ei ole edessä eikä takana. Yläpuolella on : 0.00 ---C. Ja radion mitkään näppäimet ei tee mitään. CD levy on radion CD asemassa ja pyörähtelee päälle laittaessa hetken. Eikä ledes ejekti nappula toimi.
Käyn kattoos tuosta omasta ohjekirjasta nuo ohjeet tuon koodin purkamiseen. Muistaakseni omassa piti melko kauan painaa tuota AS näppäintä. Palaan asiaan jos joku muu ei ehi ensin

Re: Käyttöohje CDR2005

Lähetetty: 11 Maalis 2012, 21:46
Kirjoittaja ascona_c
Kyllä ne ohjeet on ihan oikein, miten olet yrittänyt jo tehdä.

AS-nappia saa tosiaan painaa pitempään, kuin se 3-sekuntia, että alkaa tapahtumaan. Kokeilepa uudelleen, ja pidä AS-nappia kauemmin pohjassa.