Sivu 1/1
Pyörän pultti
Lähetetty: 17 Heinä 2012, 12:44
Kirjoittaja Rizla^^
Tämmönen pikanen tyhmä kysymys.
Minkä kokonen pultti on C vectrassa?
Oliko se M12x1.5 vai miten? ja minkä pitunen pultti on vakiona?
Ei pääse mittaileen ja kaveri tarttis tiedon että saa haettua omaansa liukupultit. Ei oo mahdollista saada tähän hätään pulttia mistään
Re: Pyörän pultti
Lähetetty: 17 Heinä 2012, 15:43
Kirjoittaja pekedk
joo 12 ja 1.5 nousulla. taitaa olla B12x1.5 kun on pultti. pituushan on noissa liukupulteissakin aika vakio. pitkiä en ole löytänyt.
Re: Pyörän pultti
Lähetetty: 21 Heinä 2012, 21:16
Kirjoittaja Rizla^^
Mites kun kattelin tuossa vannetarvikkeelta noita liukupultteja niin löytyy vaan 27mm pitkinä.
Kun joutuu pitemmät pultit vaihtaan kun tulee spacerit väliin ja tuntuu että toi 27mm ois liian lyhyt. Onko noita saatavana pitempinä, mistä?
Lukkopultteja ja pallokartioisia sit löyty kyllä jopa 39mm pitkinä..
Re: Pyörän pultti
Lähetetty: 21 Heinä 2012, 21:22
Kirjoittaja Jumitzu
Vianorin,määttälän ym kautta saa tilaamalla.. n.80e sarja.. lukkoina. Netinkautta varmaan edullisemmin.
Re: Pyörän pultti
Lähetetty: 22 Heinä 2012, 17:54
Kirjoittaja pekedk
Jumitzu kirjoitti:Vianorin,määttälän ym kautta saa tilaamalla.. n.80e sarja.. lukkoina. Netinkautta varmaan edullisemmin.
siis pitkiä epäkeskopultteja? mä en oo mistään löytäny.
Re: Pyörän pultti
Lähetetty: 22 Heinä 2012, 19:37
Kirjoittaja Rizla^^
Spaceri on takana 5mm ja edessä 5mm mutta luultavasti eteen joutuu vaihtaa 10mm. Nykyset pultit tuntuu liian lyhyviltä jo noilla 5mm ja epäkeskot melkein sais olla kun on 112 jaollinen vanne.
Re: Pyörän pultti
Lähetetty: 22 Heinä 2012, 19:53
Kirjoittaja Jumitzu
Re: Pyörän pultti
Lähetetty: 22 Heinä 2012, 19:56
Kirjoittaja pekedk
en huomannu et nois missään olis ollu irtokartiota?
korjaa jos oon väärässä

Re: Pyörän pultti
Lähetetty: 22 Heinä 2012, 19:58
Kirjoittaja Jumitzu
Jaaha, epäkeskoja haettiin.. vastailin väärään viestiin sitte. Ei tuollasista hajuakaan..

Re: Pyörän pultti
Lähetetty: 22 Heinä 2012, 20:03
Kirjoittaja pekedk
Rizla^^ kirjoitti:Spaceri on takana 5mm ja edessä 5mm mutta luultavasti eteen joutuu vaihtaa 10mm. Nykyset pultit tuntuu liian lyhyviltä jo noilla 5mm ja epäkeskot melkein sais olla kun on 112 jaollinen vanne.
tollaset olen rizla löytänyt jotka voisivat auttaa meitä. eli pultattava spaceri. toi kapein on 15mm niin sittenhän voi laittaa niillä epäkeskoilla tohon spaceriin kiinni vanteen

sit on 17mm ja 20 25 30. en tie kuin noissa sit vanne pysyy kii??
http://www.slamit.net/product/7184/spac ... mper-puoli
Re: Pyörän pultti
Lähetetty: 22 Heinä 2012, 20:16
Kirjoittaja Rizla^^
Suhteellisen suolasen hintoja. tuolla hinnalla jätän vaikka spacerit pois ja hommaa joskus uudet vanteet eri spekseillä..
Noh, täytyy katsoa..
Re: Pyörän pultti
Lähetetty: 22 Heinä 2012, 21:31
Kirjoittaja pekedk
Rookeri kirjoitti:Mulla olis myydä 10mm paksut jaonmuutos 110->112 spacerit. Keskittää napaan ja spacerissä on keskittävä kohta vanteelle.
Olis myös 20mm paksut mutta ne tais mennä jo.
vois kiinnostaakki jos hinta on kohtuullinen
