Sivu 1/1
Konetilan sivuttaistuki -06 Astra OPC.
Lähetetty: 15 Joulu 2012, 08:00
Kirjoittaja Laitsu
Moro!
Tarttisin kipeesti apua konetilan sivuttaistuen hankkimisessa. Kyseessä olis 2006 Astra OPC mihin kyseinen tuki pitäisi hankkia mutta kun ei tahdo löytyä sit mistään!
Olisko kellään tietoa tai kokemusta mistä sais? Ja käykö jonkun muun astra mallin kyseinen osa tähän OPC malliin?
Kiitän vastanneita etukäteen.
Re: Konetilan sivuttaistuki -06 Astra OPC.
Lähetetty: 21 Joulu 2012, 07:46
Kirjoittaja JukeN
No moro,
Samaa tukea näyttää tarjoavan 2.0 turboihin kuin hitaampiinkin malleihin. Tuossa pari vaihtoehto, jos siis yläpuolisesta tuesta oli kysymys.
http://www.ebay.de/itm/Wiechers-Domstre ... 4ab73c842b
http://www.ebay.de/itm/Domstrebe-Alu-po ... 20c8fa784f
Re: Konetilan sivuttaistuki -06 Astra OPC.
Lähetetty: 21 Joulu 2012, 18:40
Kirjoittaja Timonen
Ai kyse on poikkituesta, tuo nimitys sivuttaistuki oli hieman outo.
Re: Konetilan sivuttaistuki -06 Astra OPC.
Lähetetty: 23 Joulu 2012, 16:38
Kirjoittaja Laitsu
Teres!
juu yläpuolisesta tuesta olis kysymys joo. Kiitos linkeistä ja tiedosta.
Olisin odottanut että tässä autossa olis ollu kyseinen tuki kun saman ikäsessä focus ST:ssäkin on ja OPC:ssä on sentään potkua 15hp enemmän.

Re: Konetilan sivuttaistuki -06 Astra OPC.
Lähetetty: 30 Joulu 2012, 00:14
Kirjoittaja Antero
Laitsu kirjoitti:Olisin odottanut että tässä autossa olis ollu kyseinen tuki kun saman ikäsessä focus ST:ssäkin on ja OPC:ssä on sentään potkua 15hp enemmän.

Onko se joku itsearvo se tanko? Onhan melkein kaikissa Skoda Felicioissakin poikkitanko. Meinaatko että se on siellä tehon takia..?