ajovalo liitin

Koriin ja sisustaan liittyvät asiat. Keskuslukko, sähkölasit, sisustan purku, jne...
Vastaa Viestiin
Markus89
'Senator'
'Senator'
Viestit: 388
Liittynyt: 09 Kesä 2007, 10:56
Paikkakunta: Muurame

ajovalo liitin

Viesti Kirjoittaja Markus89 »

Ostin miun b vectraan -98 faceliftin valot. Niin saisinko jostain faceliftin laattaliittimen sillä laittaisin sen tohon oman vecun pyöreään valoliittimen tilalle niin ei tarvitsis mitään ihmeempiä johtovirityksiä tehä :)

Ja hintaa vähä kehiin että kannattaako hankkia. saisko niitä autovaraosa liikkeistä vai saako ollenkaan?
E Raketti
'Senator'
'Senator'
Viestit: 687
Liittynyt: 08 Helmi 2005, 02:00
Paikkakunta: Ii

Viesti Kirjoittaja E Raketti »

Ei varmaan saa tarvikeliikkeistä ja Opeiltakin pitää varmaan ostaa koko johtosarja. Purkamoilta kannattaa käydä katselemassa sopivaa liitintä ja napsia johdot poikki.
Astra G
Ex: Kadett E 1.8i GT, Kadett E 1.3 LS, Corolla 1,3, BMW E46 316i, Vectra B 2.0 CD Sport, Omega B MV6, Astra F 1.6 8V GLS, Astra F 1,6 16V GL
Markus89
'Senator'
'Senator'
Viestit: 388
Liittynyt: 09 Kesä 2007, 10:56
Paikkakunta: Muurame

Viesti Kirjoittaja Markus89 »

E Raketti kirjoitti:Ei varmaan saa tarvikeliikkeistä ja Opeiltakin pitää varmaan ostaa koko johtosarja. Purkamoilta kannattaa käydä katselemassa sopivaa liitintä ja napsia johdot poikki.
No hitsi :/ se on ilmeisesti sit tehtävä niin sitten.
Vastaa Viestiin