Soitappa tuonne ja kysäse jos löytyisi. Firmalta ei äkkiseltään löytyny websivuja, mutta kuulemma pitäs olla aikas moneen autoon ja malliin saatavilla.
Oy Chromestyle Ab
Bertbylålaxvägen 694
66660 BERTBY
p.050-554 2362
hcabrio kirjoitti:Löytyykö mistään kromisia tai mustia lokasuojankaaria
Taitaa olla hinku päästä tekemään ruostepaikkauksia parin vuoden sisään... kaveri laitto tommoset kromiset (hyvin laittokin) ja reilun vuoden päästä sai olla antamassa uutta peltiä ja kemppi merkkistä liimaa auton kylkeen.
Ei ne kaaret mihinkään ruostu jos kromikaaret asennetaan RUOSTEETTOMALLE pinnalle ja vaseliinia korin ja kaaren väliin.
Itellä oli mannemersussa yli 10 vuotta eikä alkuperäiset kaaret olleet miksikään menneet kun kromikaarien kumitiivisteet uusin.
^^ asennusohjeissa noin mainittiin. ei auttanut vaikka kuinka tölväs rasvaa. ja varmasti oli ehjät ja puhtaatpellit, paria päivää aiemmin oli ostanut ne kaupasta, ja maalauttanut automaalarilla.