EDIT: Ixo Modelsin sivuilta löyty hyvä kuva kyseisestä autosta


Kyllähän noita on myös Minichampsin, Trofeun että DetailCarsin tekeminä suhteellisen tarkkoina. Ja Solidollakin on kelta-valkoinen, mutta sen yhteydessä ei voi käyttää sanoja suhteellisen tarkka noiden muiden kanssa samassa yhteydessä, vaikka kaikki onkin suhteellista... se kun on väritykseen nähden väärää vuosimallia ja muutenkin selvästi heikkolaatuisempi tarkkuudeltaan ja jopa muodoltaan. Siis GT/E-malleista puhuttaessa.-Petsku- kirjoitti:Keltäs muilta valmistajilta saa tälläisiä suhteellisen tarkkoja C Kadetteja?
No toki on. Tuossa itsellänikin on punainen sellainen omassa kokoelmassa (oli Tampereella näyttelyssäkin tänä vuonna) ja sitä on tehty ainakin myös mustana. Valmistaja on Schuco ja mittakaava normaali 1:43. Näitä on myyty jopa Opel-liikkeissä, mutta myös pienoismallikauppojen kautta.-Petsku- kirjoitti:Ja onkos B Vectrasta tehty muuten koskaan farmari mallista pienoismallia?
Kai Petsku hommasit sen oranssin 1:18-kokoisen ison Kadett C Coupe-pienoismallin? Se kun on nyt sitten korvaamassa punaisella ja oranssia ei enää saa uutena kuin joidenkin liikkeiden "vanhasta varastosta". Näiden kanssa ei saa koskaan viivytellä jos oikea väri on saatavilla, se ei tule koskaan takaisin uudestaan tuotantoon. Sama homma kun alkuperäistä vihreää ei saa enää mistään eikä kelta-mustaa GT/E:täkään (valitettavasti, tämä idiootti on pitänyt sellaista Saksassa kädessäänkin enkä tyhmänä silloin ostanut-Petsku- kirjoitti:Keltäs muilta valmistajilta saa tälläisiä suhteellisen tarkkoja C Kadetteja?
Joo, punainen on tulossa (ensi vuoden puolella ovat luvanneet) ja SR-versio eli mustalla nokkapellillä ja raidoilla:Putte kirjoitti:Ai punainen 1:18 c coupe on tulossa? multa löytyy tuo oranssi mutta kiinnostaisi kyllä tuo punainenkin!
ata kirjoitti:Kai Petsku hommasit sen oranssin 1:18-kokoisen ison Kadett C Coupe-pienoismallin? Se kun on nyt sitten korvaamassa punaisella ja oranssia ei enää saa uutena kuin joidenkin liikkeiden "vanhasta varastosta". Näiden kanssa ei saa koskaan viivytellä jos oikea väri on saatavilla, se ei tule koskaan takaisin uudestaan tuotantoon. Sama homma kun alkuperäistä vihreää ei saa enää mistään eikä kelta-mustaa GT/E:täkään (valitettavasti, tämä idiootti on pitänyt sellaista Saksassa kädessäänkin enkä tyhmänä silloin ostanut-Petsku- kirjoitti:Keltäs muilta valmistajilta saa tälläisiä suhteellisen tarkkoja C Kadetteja?)
ebay varmaan todennäköisin paikka mistä voisi löytyä.-Petsku- kirjoitti:ata kirjoitti:Kai Petsku hommasit sen oranssin 1:18-kokoisen ison Kadett C Coupe-pienoismallin? Se kun on nyt sitten korvaamassa punaisella ja oranssia ei enää saa uutena kuin joidenkin liikkeiden "vanhasta varastosta". Näiden kanssa ei saa koskaan viivytellä jos oikea väri on saatavilla, se ei tule koskaan takaisin uudestaan tuotantoon. Sama homma kun alkuperäistä vihreää ei saa enää mistään eikä kelta-mustaa GT/E:täkään (valitettavasti, tämä idiootti on pitänyt sellaista Saksassa kädessäänkin enkä tyhmänä silloin ostanut-Petsku- kirjoitti:Keltäs muilta valmistajilta saa tälläisiä suhteellisen tarkkoja C Kadetteja?)
No niinpä tietysti. No pitää varmaan yrittää ettiä vielä käsiin tuo oranssi jostain. Mistäs tota kannattais ettiä?
Mitähän noihin vaan tulee vielä postikuluja tuon hinnan päälle?TURKKA kirjoitti:Täältä löytyy molemmat värit: vihreä 119e ja oranssi 99e. Eli hinnat on kovia!
www.modelltoys-austria.at