Epäilen että käytännöllisyys tulee vastaan ensin. Onhan noita useamman henkilön mallejakin.=Pasi= kirjoitti:Voiko tandem-fillarista tehdä kuinkapitkän tahansa, vai tuleeko siitä jossainvaiheessa laiton tieliikenteeseen?
Onko fillarilla siis joku maksimipituus olemassa määrättynä?
Tyhmiä kysymyksiä (Ei Opeleista).
Calibra 2.0i 16v -91
Lintujen metsästys
Aloin ihmetteleen tossa että mitä ihmettä niille ammutuille kyyhkyille ja sorsille tapahtuu kun ne ammutaan? Täytetäänkö ne kaikki vai? Vai ammutaanko niitä vaan huvikseen? Mulle on aivan sama että ammutaanko niitä vai ei, mutta mietin vaan.
-Kahta en vaihda...toinen on sukka ja toinen on toinen sukka...
www.samatsukat.fi
www.samatsukat.fi
Kuinka pian toukat popsii 500kg karhun maastosta?ipa kirjoitti:ammutut tiput joutuu pakkaseen ja syödään talvella.
kyllä sieltä metsistä löytyy joskus ihan heikkouttaan kuolleita eläimiä. tosin luonto huolehtii melko nopeaan raadot näkymöttömiin.
-Kahta en vaihda...toinen on sukka ja toinen on toinen sukka...
www.samatsukat.fi
www.samatsukat.fi
No eiköhän siellä ole muitakin elukoita jotka ehtii ennen toukkia-JPa- kirjoitti:Kuinka pian toukat popsii 500kg karhun maastosta?ipa kirjoitti:kyllä sieltä metsistä löytyy joskus ihan heikkouttaan kuolleita eläimiä. tosin luonto huolehtii melko nopeaan raadot näkymöttömiin.
Always be yourself
unless you can be a unicorn
then always be a unicorn
unless you can be a unicorn
then always be a unicorn
Kesällä alle kuukausi. Mätäneminen liuottaa solut nopeasti ja ruumiista suurin osa on vettä. Eläinkunta vie veronsa. Jäljellä karvaa ja luita.ipa kirjoitti:^^ näin on kyllä siellä ottajia on vaikka kuinka paljon.
yleensä nuo isot raadot löytyy kun seurailee lenteleviä korppi ja varis parvia.
veikkaan että kesällä jotain1-1,5kk ja jäljellä on enää isoimmat luut ja karvoja.
Calibra 2.0i 16v -91
Ja linnut ainakin kai sitä karvaakin vie pesäntekotilkkeeksi.Katana kirjoitti:Kesällä alle kuukausi. Mätäneminen liuottaa solut nopeasti ja ruumiista suurin osa on vettä. Eläinkunta vie veronsa. Jäljellä karvaa ja luita.ipa kirjoitti:^^ näin on kyllä siellä ottajia on vaikka kuinka paljon.
yleensä nuo isot raadot löytyy kun seurailee lenteleviä korppi ja varis parvia.
veikkaan että kesällä jotain1-1,5kk ja jäljellä on enää isoimmat luut ja karvoja.
Niillä on selvästi uretaniinin puute, tai ne keräävät nahkan alle pakkasen kestävää kerrosta. Mahdollista myös että yrittävät saada sinut muuttamaan ja tekevät talostasi crack luolan valtauksen jälkeen.jamata kirjoitti:Ja ne linnut syö kans mun uretaanit seinästäMiks ne syö sitä ja millä saan ne lopettamaan?
Tuo lintujen harrastama eristeiden siirto omaan pesään on muuten ärsyttävää, myös oravat tuovat itseään ikävällä tavalla julki. Pitäisi aina välillä muistaa tarkistaa välikatosta että kaikki on tallella. Usein puhdistavat ilmastointiputkista eristeet ja kohta hikoaa vedet läpi... Yleensä asia paljastuu vasta kun sisäkattossa alkaa muuttua väri...
Calibra 2.0i 16v -91

