2 : auton tyhjäkäynti ei ole täydellisen tasainen, vaan heijaa normaalista noin + - 100 kierrosta jatkuvasti. Käyntiääni on epätasainen vaikkei kiekkamittarissa paljoa eroa synny. Ilmamäärämittari on välillä vittuillut ja tarkoitus on uusia se. Mutta voiko se aiheuttaa myös näitä muita vikoja silloin kun se toimii "normaalisti", kun se on kerran vilauttanut vikavaloa (koodi mittarille) ja silloin auto sammuili ja kulutus kuusinkertastui. Sitä ei ole sen jälkeen tapahtunut, mutta tarkoitus kuitenkin automuovista olisi tilata uusi, jos se voisi poistaa myös hieman liian suurehkolta tuntuvan kulutuksen. Voiko siinä kuitenkin olla ns jatkuvaa pientä vikaa? Auto tuntuu toimivan kylmänä paremmin, mutta sehän saa myös jotain lisärikastusta silloin (?).
Sitten loppuun vielä kaipaisin tietoa, voiko mahdollisesti hieman vuotava pakosarja/sen tiiviste/mikälie ("pörisee" tulipellin puolelta..) aiheuttaa myös jotain muuta vikaa kuin sen pikku pörinä äänen? Ja jos esim katsastus ei sen takia mene läpi, niin missähän päin Tamperetta sen saisi alle metro-auton "suurinpiirtein 6-7 sataa maksaa vaihto" arvion. UGH
Auttakee nyt vähän , kun tää ooppeli tuntuu et ikinä ei voi toimia 100 %, aina pitää jotain olla. Esim alustaan on ainakin jotain prkl kallista puslaremppaa edessä yms. Saati sitten runsaat pikkuviat.. Rupee merkkiusko hiipumaan tässä pikkuhiljaa.. sori teksin pituus, mutta ajattelin mahd. tarkasti kertoa jos jollain on samankaltasia ollu.


