Kysymys lohkolämmittimen liittimestä

Tekniikka-aiheinen keskustelu moottoriin liittyvistä asioista.
Moottorinohjaus, toiminta, tyyppivikoja, korjauksia, jne...
Älä laita tänne kysymyksiä virittämisestä, sillä niille on olemassa oma alueensa.
Vastaa Viestiin
-yugga-
'Kadett'
'Kadett'
Viestit: 11
Liittynyt: 09 Helmi 2007, 08:32

Kysymys lohkolämmittimen liittimestä

Viesti Kirjoittaja -yugga- »

Kuva

Kuva

Mahtaakohan kuvissa näkyvä liittimenpää liittyä jotenkin lohkolämmittimeen? Jos liittyy niin minkälainen johto tuohon pitäisi hommata ja mihin tämän johdon toinen pää tulee kiinni?
Auto on -98 vectra, 2.0 x20xev koneella.

Epäilykseni heräsi kun lohko ei tunnu toimivan. Asiaa tutkittuani löysin kys.liittimen pään napottamassa yksikseen.
musse
'Agila'
Viestit: 9
Liittynyt: 16 Loka 2007, 16:17

kysymys lohkolämmittimen liittimestä

Viesti Kirjoittaja musse »

Kyllä tuo näyttää defan lohkolämmittimen vastus osalta,lämmitys johdolle menevä osa puuttuu
ja voi olla irralaan jossakin konehuoneessa. :lollis:
-yugga-
'Kadett'
'Kadett'
Viestit: 11
Liittynyt: 09 Helmi 2007, 08:32

Viesti Kirjoittaja -yugga- »

No eipä se ihme jos ei kone lämpiä. Konehuoneessa en nähnyt ainakaan mitään johtoa, onhan se voinut pudota tiellekin. Täytyy marssia varaosaliikkeeseen kyselemään johtoa. Vielä kun joku osaisi neuvoa, että mihin tulee sen puuttuvan johdon toinen pää??
-yugga-
'Kadett'
'Kadett'
Viestit: 11
Liittynyt: 09 Helmi 2007, 08:32

Viesti Kirjoittaja -yugga- »

Komento takas komento takas...kävin vielä just otsalampun kanssa tutkimassa asiaa ja siinähän se johdonpää oli nätisti kiepillä akun vieressä.
Oli ilmeisesti viime keväänä pitänyt ottaa irti pakosarjantiivisteen vaihdon yhteydessä. Eipä tästä tämän enempää.
Vastaa Viestiin