Laittakaas merkkiä ja mallia mitä suosittelisitte talveksi. Mieluiten nastarenkaita.
Ainakin kesällä noilla halparenkailla pääse ihan kivasti mut mites sitten talvella(ei siis samoilla ).
itellä on alla Calibrassa Encore 1 pinnatut nastat. SIIS ihan KAUHEAT ajaa. Oli edellinen omista ostanut. Pintaa kyllä löytyy ja nastat on tallella, mutta ei enään ikinä muuta kuin talveks joku "laatu" merkki.
Pinohiiri kirjoitti:osta ennemmin käytetyt "merkki"renkaat niin säästät omasi sekä pahimmassa tapauksessa muidenkin hengen vaaratilanteessa.
Joo ja tosiaan kannattaa tarkkailla noita sivuja missä myydään käytettyjä renkaita. Itse bongasin käyttämättömät contin winterwiking2 260e.
Paistoleima alle 2kk vanha ja kokona 185-65/15.
Joskus siis tekee löytöjä. Tosin tähän aikaan saa olla nopea jos jotain meinaa "löytää", soittamalla olet aina edellä
Juu pinnoitetut saa kyllä unohtaa mutta ajattelin että onko noista halpamerkeistä talvella mihinkään? Nyt on Michelinit neljättä talvea alla. Alkaa oleen jo melko lopussa.
Joo, kyllähän Indonesialaisella Marsahallillakin pärjää, kun ei paremmasta tiedä/välitä, mutta luistimet mitkä luistimet.
Pidon huomaa vasta kun sitä on
Aikanaan ostin (silloin parivuotta uudet) hakkikset aikaisempien kitkattomien nastarenkaiden tilalle ja oikein täytyi ihmetellä, kuinka sitä oli pärjännyt ennen. No, ne hakkikset menettivät pitonsa muutamassa vuodessa ja taas ollaan liikkeellä näillä kitkattomilla...
Käytetyt daytonit peltivanteilla ostin satasella eräältä klubilaiselta. Pitoa löytyy jäällä hyvin, lumellakin ok. Miinuksena ulina kovemmissa nopeuksissa, mutta perhanan hyvät noi on hintaansa nähden.