a-vectran alustaa omegaan
a-vectran alustaa omegaan
eli käykö a vecun takajouset/ iskarit b omegaan? kaveril olis sopivasti alustasarja niin vois ottaa takajouset ja iskarit siitä... edessä ei vissiin käy tai ainakin ite tolpat on erilaiset.. käviskä pelkät jouset ja iskarit niiden sisää??? 
www.motonet.fi ja sieltä vertaat omegan ja vectran iskareiden/jousien varaosanumeroita.
Takapää on ainakin vectrassa aivan erilainen kuin omegassa,ellei kyseessä ole vectra 2000 tai neliveto malli.
Takapää on ainakin vectrassa aivan erilainen kuin omegassa,ellei kyseessä ole vectra 2000 tai neliveto malli.
- sepse
- OCF Member 2023

- Viestit: 3379
- Liittynyt: 12 Helmi 2007, 21:42
- Paikkakunta: Harjavalta / Brushpower
Ainakin aikanaan kokeilin nuorena ja hulluna Omegan jousia C Asconaan ja todettiin että ovat pirun jäykät eikä pysty ees katkaiseen tarpeeksi / ja Ascona C ja Vectra A ovat liki sama auto eli ei varmasti kanna Omegan perää nuo A Vectran jouset joten unohtaisin idean . Seppo.
Hylättyjen Omega B1/B2 mallien turvakoti / Laitetaanpa nimeksi Omega Ranch , Ostetaan HALVALLA tai otetaan talteen B1 ja B2 omega romutusuhan alaista osaa tapauskohtaisesti . Aihioiden määrä TJ 17 Omegaa -yleensä V6 

