Juu.. Kattelin itekki että 'niin no..'mimmix kirjoitti:^^
Joo ja weight 50 kg
Toinen rynnäs painaa 15kg, ja toinen liki saman...
Ja pääsihän tällä tempauksella iltasanomiin http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotim ... id=1567251
Onkohan Saksalaiset lapset niin tyhmiä, että syövät sitten esimerkiksi jäätelöstä sen puutikun? a-nam nam...Skeidett kirjoitti:Jos suomessa joskus tehdään ihmeellisiä lakiehdotuksia niin kyllä ne osaa saksassakin:
http://www.mtv3.fi/uutiset/ulkomaat.sht ... /08/684485
Nyt kahmastaan sitä kerhon kassaa, ja hankitaan kunnon yhteistyökumppani. miiteissä sit jokainen JÄSEN saa yhden puristuksen jommasta kummasta rinnasta vaikka 5€/puristus.. Aktiivisia tulis paljon enemmän ja maksais takas aikas nopeesti..
Vai että pitäisi vielä maksaa 5e siitä että saa puristaa kumista palloaJari79 kirjoitti:Nyt kahmastaan sitä kerhon kassaa, ja hankitaan kunnon yhteistyökumppani. miiteissä sit jokainen JÄSEN saa yhden puristuksen jommasta kummasta rinnasta vaikka 5€/puristus.. Aktiivisia tulis paljon enemmän ja maksais takas aikas nopeesti..
http://www.huuto.net/fi/showitem.php3?itemid=84037265

ei se ihan noin ole..JaspaJami kirjoitti:Vai että pitäisi vielä maksaa 5e siitä että saa puristaa kumista palloaJari79 kirjoitti:Nyt kahmastaan sitä kerhon kassaa, ja hankitaan kunnon yhteistyökumppani. miiteissä sit jokainen JÄSEN saa yhden puristuksen jommasta kummasta rinnasta vaikka 5€/puristus.. Aktiivisia tulis paljon enemmän ja maksais takas aikas nopeesti..
http://www.huuto.net/fi/showitem.php3?itemid=84037265
Tätä olen itekkin ihmetellyt, ja sillä se aina pysyykin lehtiotsikoissa kun porukkaa lukee sen sekoiluista. Samanlainen kuin Nykänen, tekee mitä vaan rahan edestäbuctu kirjoitti:Onkohan Saksalaiset lapset niin tyhmiä, että syövät sitten esimerkiksi jäätelöstä sen puutikun? a-nam nam...Skeidett kirjoitti:Jos suomessa joskus tehdään ihmeellisiä lakiehdotuksia niin kyllä ne osaa saksassakin:
http://www.mtv3.fi/uutiset/ulkomaat.sht ... /08/684485
Vaikka tuo Tukiainen olisi kuinka turha tahansa niin yllättävän paljon te jaksatte sille antaa huomioarvoa![]()
![]()
Eikös tämä ole ollut jo aikasemminkin iltalehdessä, muistaakseni.XciD kirjoitti:
http://www.iltalehti.fi/viihde/200808078065231_vi.shtml
Pitääkin siirtyä venäläisen pankin asiakkaaksi.. *drool*
Joo muistan myös jo kerran nuo kuvat nähneeni, mutta nyt katseeni siirtyi eräässä kuvassa maitotölkkiinLurttinen kirjoitti:Ollut jo aikoja sitten. Eikä ole ensimmäinen uutinen, jota iltalehti kierrättää.veikka81 kirjoitti:
Eikös tämä ole ollut jo aikasemminkin iltalehdessä, muistaakseni.

Onkos tuossa uutisessa mainittu sama Keituri kuin jolla se kalikkakin oli?Jonppa kirjoitti:Alkaa tapaus Harri Olli saada jo farssinaineksia: http://www.yle.fi/urheilu/lajit/hiihtol ... 15854.html