Jaakko.K. kirjoitti:Juu tuli käytyä radalla,eipä ehtiny ouluntulliin,tai oltiinhan siellä joskus puoli yhdeksän aikaan illalla.
Tuli tosiaan käytyy radalla ajeleen tuolloin mut oltiin tosiaan ouluntullissa puol 9 ja eikä ketään ollu enää paikalla .
Loppu syksyn miitit meneeki sit hirvijahdissa niin kauan kun on lupakiintiö saatu täyteen eli huonolla säkälle ite pääsee miittiin vasta ens vuoden puolella.
Frontera b 4x4 3.2 V6 -00, Vectra c 2.2 dti farkkupaku, 3 X Omega b MV6, Vectra A 4x4 -94, Vectra 2000 4x4, Ascona B 2.2E -77, 2x Ascona B -78 2.2E ja 2.0.
Saa nähdä ehtiikö ja viitsiikö ku huomenna pitäs romut kanniskella eri osotteeseen. Ja voi vittu että muuten hajoaa kohta piä noitten romujen ja lootien kanssa
BMW 525tds -99, BMW 316 -86, Opel Omega B 2.5td karvanaamari
Siis onko tuo Neste siinä jonkun Zeppeliinin luona? Vai missä vitussa se on, ku Eniron ja Fonectan reittipalvelut antaa eri paikat... Vai onko se tuolla Kempeleen Asematiellä?
Laittakee kuva...
Viimeksi käyny Oulussa -96 marras- ja joulukuussa, ku yövyttiin Hiukkavaarassa mennen tullen moottorimarssilla Rovalle ja sieltä takas Parolaan...
Vectra B X25XE Sport -98, Vectra A C25XE CDX -94 ja Ascona C C20NE Irmscher Sprint -87 (projekti)
Jaakko- kirjoitti:Zeppelinistä eli kempeleen rampista ouluun päin ja seuraava ramppi ylös ja vasemmalle
Eli tuo tuollanen 2-osanen dead-end silmukka alue? Alueen nimi Kuivala tai Linnakangas ja joku jorpakko ihan vieres?
Ja missäs te siellä kokoonnutte? Onko joku tietty kulmaus?
Joo eli kempeleen ohi ajat ja zeppeliinin rampista seuraava ramppi. Siellä ei oo muutaku se neste ja kyltit näkyy tielle. Ja on semmonen jorpakko siinä vieressä.
Tuossa sulle vielä linkki niin näät http://www.neste.fi/hakuasema.aspx?id=4 ... ;3198;3199
Siinä melko keskellä henkilöautojen parkkipaikka aluetta on se missä ollaan.