OMEGA MV6 JA MADALLUS -30mm
OMEGA MV6 JA MADALLUS -30mm
Pitääkö vaihtaa lyhemmät iskarit, jos laittaa -30mm tiputtavat jouset omegaan..? kyseessä farkku mv6 vm-96

Vain paras on kyllin hyvää
Re: OMEGA MV6 JA MADALLUS -30mm
Ei välttämättä. Mutta parempi ne on olla. Vakio isrkarit kuoleentuu aika nopeesti.
Re: OMEGA MV6 JA MADALLUS -30mm
Oman kokemuksen mukaan kohtuukuntoiset vakioiskarit + 40mm madaltavat Weitecin jouset eivät toimineet kovin hyvin. Nyt on KW -40mm alustasarja ja olen tyytyväinen. Autona Vectra B, mutta miksei Omegaan pätisi sama.
Toyota Corolla 2006 1.6 A
Re: OMEGA MV6 JA MADALLUS -30mm
Omasta Omegasta löytyy FK -35mm jousisarja ja vanhat vakio iskarit. Toistaseks ainakin pelaa hyvin.
Ascona B - Manta B - Manta B - Omega B2 - Rekord - Rekord E2 - Vectra A2
Re: OMEGA MV6 JA MADALLUS -30mm
Sama täällä, tosin mulla Irmscherin -30 vai onko se nyt 35mm madaltavat jouset. Ollut nyt noin 15tkm alla eikä mitään suurempaa valittamista..Juge127 kirjoitti:Omasta Omegasta löytyy FK -35mm jousisarja ja vanhat vakio iskarit. Toistaseks ainakin pelaa hyvin.
Opel Astra F GSi -95
Re: OMEGA MV6 JA MADALLUS -30mm
Eron kyllä huomaa kun laittaa kunnon iskarit. Mulla oli ainakin sellasta vaappumista toi ajaminen että en kyllä laittaisi enää vakioita madallettuun.



