Terve ongelmana on että voinko vaihtaa airbag ratin tilalle normaali ratin,katsastukseen airbag ratti taikaisin???
Rekisteri otteessa ei merkintää airbägistä..
Vanhoista aiheista ei löytynyt suoraa vastausta kysymykseen.
Kiitos!
Opel vectra airbag vm : 95
-
TomTom
- 'Diplomat'

- Viestit: 1063
- Liittynyt: 30 Heinä 2004, 03:00
- Paikkakunta: Rovaniemi
Re: Opel vectra airbag vm : 95
Voi vaihtaa, mutta ei se siitä sen järkevämpää tai laillisempaa tee. Vyöt kannattaa samalla ottaa pois, niin lähtee henki komeammin jos rysähtää.
-
jorma1
- 'Agila'
- Viestit: 9
- Liittynyt: 16 Huhti 2009, 18:58
Opel vectra airbag vm : 95
Eipä se bäggi ketään pelasta jos kovaa ruvetaan ajamaan ja järkevällä ajolla harvemmin sattuu vahinkoja.Elikkä ei ole vaaraa että bäggi takaisin laitettuna laukeasi?
Varmaa tietoa?
Varmaa tietoa?
-
kadett90
- OCF Member

- Viestit: 13069
- Liittynyt: 09 Syys 2002, 03:00
- Paikkakunta: Hämeenlinna (Renko)
Re: Opel vectra airbag vm : 95
Se turvatyynyn valohan sulla loimottaa sit koko ajan jos et ota polttimoa pois.Ja sit kun laitat sen bagin takasin niin täytyy se valo testerillä kuitata pois.
-
Antero
- 'Diplomat'

- Viestit: 1633
- Liittynyt: 19 Tammi 2003, 02:00
- Paikkakunta: Kangasala
Re: Opel vectra airbag vm : 95
Kyllä ilmapallon saa poistaa ihan laillisestikin. Auto pitää saattaa vastaamaan alunperin pussitonta mallia. Merkkiliikkeestä saat varmastikin tietoa mitä kaikkea pitää vaihtaa. Viestistä ei ilmene onko kyseessä A, vai B Vectra. A Vectroja kuitenkin on myyty ilman bagia.
Aina ei auta vaikka olisi kuinka kova rattimies tai sunnuntaisuhari, jos onnettomuus johtuu itsestä riippumattomasta syystä...jorma1 kirjoitti:Eipä se bäggi ketään pelasta jos kovaa ruvetaan ajamaan ja järkevällä ajolla harvemmin sattuu vahinkoja.
