en tiiä tuliko oikeaan lokeroon mutta propleema on tämä:
keskuslukko toimii moitteettomasti avainta lukossa kääntämällä mutta kapulasta ei sano mitään(ja kyllä, olen vaihtanut patterin). missäköhän se vastaanotin on ja mikäköhän vois olla vikana? fiksummat miehet asialle!
edit: veku on siis -97 malli mis on tä avaimenperä kapula(en tiiä onko mitään eroa uudempaan mut tuli vaan mieleen)
se täytyy ohjelmoida uudestaan, eikö se niín mene että autoon sisälle, ovet kiinni, virta päälle ja painat sitä vasenta nappia lyhyesti ja sitten lukkoon ja auki asentoon, virran kytkemisen jälkeen pitäis touhuta 30 sek sisällä.
jaa mikähän mulla sitten tökkii kun ei kummallakaan kakella (molemmissa uudet patterit) saa pelaamaan.
Siis tuolla virrat päälle lukkoon jutulla ainakaan?
turjake2 kirjoitti:jaa mikähän mulla sitten tökkii kun ei kummallakaan kakella (molemmissa uudet patterit) saa pelaamaan.
Siis tuolla virrat päälle lukkoon jutulla ainakaan?
Oliskohan perinteinen ongelma eli huono kontakti paristoon. Kontakti katkeaa välillä ja ohjain hukkaa ohjelmoinnin. Ota kake auki ja tutki onko kaken juotoksissa vikaa. Toisaalta jos ei ohjelmointi onnistu ollenkaan voi olla muutakin vikaa.
tarttis apua samaan asiaan,et tarviiko auto olla käynnissä,kun yrittää ohjelmoida kapulaa? ja painetaanko ovesta keskuslukko alas ja ylös?
auto on 97 farmari vectra