Onko kenelläkään ison getragin kytkinkopan ja laatikon välisiä mittoja CAD kuvana tai muuna mistä näkisi mitoituksen.
Tarvis vähä tehdä välilaippaa niin tuo auttaisi kummasti.
Getragin 265 kiinnitysjako
- Juzzi
- OCF Luisukunkku 2009

- Viestit: 1986
- Liittynyt: 22 Maalis 2004, 02:00
- Paikkakunta: Klaukkala
- Viesti:
Re: Getragin 265 kiinnitysjako
Voin kyllä lainata koko koppaa jo on tarvista?
Omega 4000*BMW 330d*Skyline GT-R
Re: Getragin 265 kiinnitysjako
On mulla yks laatikko hallilla kyllä, ajattelin vaan jos jollain on valmiina mitat niin säästyisi pienoiselta vaivalta. Kuitenkin käsivaralta mitatut mitat on aina vähän mitä on.
- motorsport
- 'Diplomat'

- Viestit: 1547
- Liittynyt: 18 Tammi 2007, 09:31
- Paikkakunta: Etelä-Suomi
Re: Getragin 265 kiinnitysjako
Käsivaralla mitatuista ne piirustukset kuitenkin tehdään... joten.. Ehkä paras, että teet itse hyvät raapustukset ja myyt niitä välilaippoja M20 -hepuille sitten kovaan rahaan 
Re: Getragin 265 kiinnitysjako
Tuskin noita kukaan ostaa, materiaali jo yli 100e jos tekee alumiinista. + koneistukset ym päälle.motorsport kirjoitti:Käsivaralla mitatuista ne piirustukset kuitenkin tehdään... joten.. Ehkä paras, että teet itse hyvät raapustukset ja myyt niitä välilaippoja M20 -hepuille sitten kovaan rahaan
Kyllä tässä nyt on aikalailla suunnitelmat selvillä miten toi sovitetaan tonne, täytyy käydä ettimässä ens viikolla sopiva alumiinimöykky jostain.
