x20xev antaa vikakoodin 0340?

Tekniikka-aiheinen keskustelu moottoriin liittyvistä asioista.
Moottorinohjaus, toiminta, tyyppivikoja, korjauksia, jne...
Älä laita tänne kysymyksiä virittämisestä, sillä niille on olemassa oma alueensa.
Vastaa Viestiin
omegastaja
'Kadett'
'Kadett'
Viestit: 18
Liittynyt: 19 Tammi 2006, 20:48
Paikkakunta: laihia

x20xev antaa vikakoodin 0340?

Viesti Kirjoittaja omegastaja »

oi miksi oi miksi? :banghead: eli vikakoodin 0340 vitais autodatan mukaa ahtopaine,yms puolelle mut kaikkihan varmaan tietää et kyseinen moottori ei ole ahdettu eli missä vika?vikavalo syttyy heti ku auton laittaa käymään ja kiihtyy ainoastaan täys kaasulla ja kun vehkeen saa vauhtiin niin meno on yhtä nykimistä.apua tarvis pian.lamdan vaihdoin mut turhaan?mitäs sitte vaihdellaa..
Avatar
Sportive
OCF Member 2018
OCF Member 2018
Viestit: 1508
Liittynyt: 19 Marras 2004, 02:00
Paikkakunta: Liperi

Re: x20xev antaa vikakoodin 0340?

Viesti Kirjoittaja Sportive »

omegastaja kirjoitti:oi miksi oi miksi? :banghead: eli vikakoodin 0340 vitais autodatan mukaa ahtopaine,yms puolelle mut kaikkihan varmaan tietää et kyseinen moottori ei ole ahdettu eli missä vika?vikavalo syttyy heti ku auton laittaa käymään ja kiihtyy ainoastaan täys kaasulla ja kun vehkeen saa vauhtiin niin meno on yhtä nykimistä.apua tarvis pian.lamdan vaihdoin mut turhaan?mitäs sitte vaihdellaa..
Vikakoodi 0340 on Camshaft sensor eli nokka-akselin asentotunnistin. Vikakoodien selitykset löytyy täältä: http://www.topbuzz.co.uk/info/fault_cod ... _codes.htm
Vectra GTS 2.8T -06
Omega -03
Manta GSI -87
Ascona 2.0S berlina -78
Manta A -73
omegastaja
'Kadett'
'Kadett'
Viestit: 18
Liittynyt: 19 Tammi 2006, 20:48
Paikkakunta: laihia

Re: x20xev antaa vikakoodin 0340?

Viesti Kirjoittaja omegastaja »

kiitosta oikein paljo..
Vastaa Viestiin