Joo tuli tollanen A-mallin vectra hommattuu tol 4x4 tekniikalla eli perus 2.0L 8v.Tos on käyny mieles et käyköhän tohon punakantisee 2.0l 16v tekniikkaa ton oma laatikko kylkee.?Ja sit jos joku tietää et saako tosta ooppelin omasta jako laatikosta millää kestävämää.?Tai saako vaihettuu Esim:Subarun jako laatikon sinne tilalle.?
PS:Jos löytyy nurkist toi punakantinen tekniikka apulaitteittenkaa ni olisin kiinnostunu ostaa.
PSS:Anteeksi kirjotus virheet.
Tietoa kaipaavalle.
Re: Tietoa kaipaavalle.
käy laatikko,lohkot on samoja,mut en tiiä miten käy päästöjen kaa katsastuksessa vähäpäästönen kait sulla nääs ...
-moottorin murinaa ja voimansiirron vollotusta-
-parempi ettei tee mitään kun tekee pelkkää paskaa-
w210 2.9TD, 307 1.6 -02, 900 ninja -95
-parempi ettei tee mitään kun tekee pelkkää paskaa-
w210 2.9TD, 307 1.6 -02, 900 ninja -95
Re: Tietoa kaipaavalle.
Ei kai niiden päästöjen kanssa mitään ongelmaa voi tulla, siis jos moottori on kunnossa, koska c20xe:tä on opeleissa ollut ainakin -96 vuoteen saakka eli on samalla päästöluokituksella.
Todennäköisesti väärässä.
Re: Tietoa kaipaavalle.
Subarun jakoaskin sovittaminen vaatisi jo kohtalaisen kokenutta kyläseppää ja mielellään pari muutakin kaveria.
Ihan ensin pitäisi saada se pannu konehuoneeseen pitkittäin
Ihan ensin pitäisi saada se pannu konehuoneeseen pitkittäin
"ON ERI ASIA TARVITA NIITÄ SAATANAN VALOJA, KUIN TAAS SE, ETTÄ OMAT VALOT AUTTAISI ASIAAN NIINKUIN NIITTEN KUULUISI! -Jiri
-
^pitkänen^
- 'Agila'
- Viestit: 3
- Liittynyt: 19 Tammi 2011, 02:11
Re: Tietoa kaipaavalle.
Joo toi jakolaatiko oli ihan heitto.
mut jos jollaki on tietoo et miten siit jakolaatikosta sais kestävemmän..?Ja jos sais jollaki tapaa ton veto suhteen vaihettuu et olis 40/60 vetosuhde.Joo ja katti peli toi on.
