apuja tarvittaisiin...
Re: apuja tarvittaisiin...
Oisko joku vajaa 60 kymppinen ukkeli, kyllä sillä tietoo tuntuis noista olevan! Katon vielä ton maanantain ja jos ei ala selviää ni joku saa halvalla siitä opelixin! Tai sit pitää ostaa joku räppänä ja poistaa liikennekäytöstä tuo, eiköhän se sit siitä ku kesän aikana purkaa koko koneen ni ala selviää! Tosin en sit tiiä onko järkee enempää rahaa toho laittaa!
Re: apuja tarvittaisiin...
Niin oliko sulla se vikakoodi?Tulee se hintoihin tuokin ruveta sitä Motonetin osavalikoimaa läpikäymään ja palauttamaan jos ei se vika sitten ollutkaan siinä.Kyllä se myyjän naamakin on nyrpeä kun niitä rasvaisia kerran kokeiltuja osia vie takaisinsadee81 kirjoitti:Oisko joku vajaa 60 kymppinen ukkeli, kyllä sillä tietoo tuntuis noista olevan! Katon vielä ton maanantain ja jos ei ala selviää ni joku saa halvalla siitä opelixin! Tai sit pitää ostaa joku räppänä ja poistaa liikennekäytöstä tuo, eiköhän se sit siitä ku kesän aikana purkaa koko koneen ni ala selviää! Tosin en sit tiiä onko järkee enempää rahaa toho laittaa!
C1. Vectra 1.8 GTS
Astra G 1.6 8V
Myyn:2.0 dth moottori osina,myös apulaitteet.
Astra G 1.6 8V
Myyn:2.0 dth moottori osina,myös apulaitteet.
Re: apuja tarvittaisiin...
Hauskintahan tässä on että tällä hetkellä auto ei anna mitään vikakoodia vaikka mitä tekis, ei kyllä pelitäkkään!
Re: apuja tarvittaisiin...
Mutta hyvät vaput kaikille, kirjotan seuraavan kerran kun tiedän mikä oli vikana vai ajettiinko auto paaliin!
Re: apuja tarvittaisiin...
Noniin, nyt pelittää kuten pitääkin
Turbo oli ollut "likainen", vianhaku oli vaan hieman vaikeaa koska ahtoja oli koko ajan! Todnäköisesti turbo vaihdettava jonkun ajan päästä, mutta eipä tuolla nyt jalkoihin jää 
Re: apuja tarvittaisiin...
Tuli tuo vastuskin kolvattua, joten nyt ois sit EGR:in pois pelistä 

