Diesel Vectra B surisee tuntitolkulla sammutuksen jälkeen
Diesel Vectra B surisee tuntitolkulla sammutuksen jälkeen
Moottorin sammuttamisen jälkeen kuuluu pelkääjänpaikan jalkatilan edestä hurinaa. Eilisen hellepäivän ja ahkeran ilmastoinnin käyttämisen (ensimmäisiä kertoja talven jälkeen) seuraamuksena hurina jäi päälle, eikä lakannut edes aamuun mennessä. Pelkäänpä, että se syö akun tyhjäksi ennen kuin se sammuu. Saakohan sen pois jotenkin? Mietin ottaa akusta johdot irti, jospa se silloin sammuisi eikä käynnistyisi enää uudestaan… ´00, 266tkm, manuaali-ilmastointi.
Re: Diesel Vectra B surisee tuntitolkulla sammutuksen jälkeen
Eberin paloilmapuhallin on tullut hulluksi
Tuo tapahtuu epäsäännöllisen säännöllisesti joskus... Käytä jollakin konstilla virrat pois, jos meinaat omin avuin lähteä liikkeelle 
Re: Diesel Vectra B surisee tuntitolkulla sammutuksen jälkeen
Joo.. käynnistäessä virrat meni lopullisesti ja siihen loppui tuo tuuletuskin. Apuvirralla käyntiin ja ongelma on poissa, eikä ole toistunut sen koommin. Kyseisenä päivänä seisoskelin ruuhkissa tosi kuumalla ilmastointi täysillä. Sillä vain oli sinä päivänä sellainen fiilis.
