E-kaddun etusumarit

Koriin ja sisustaan liittyvät asiat. Keskuslukko, sähkölasit, sisustan purku, jne...
Vastaa Viestiin
Wilzup
'Admiral'
'Admiral'
Viestit: 202
Liittynyt: 19 Maalis 2003, 02:00
Paikkakunta: Tammela/Letku

Viesti Kirjoittaja Wilzup »

Kadetissani lähtee etusumarikatkaisijan paikalta johdot, ja katkaisijalle tulee virta, saatuisiko joku tietämään, onko johtojen toinen pää jossain päin konehuonetta???
Täytyy varmaan muuten alkaa etsiä yleismittarin kanssa, tai vetää kokonaan uudet piuhat
"Mikäs tähän nyt... voi voi, sehän lähti irti..."
Avatar
Teppo
OCF Member
OCF Member
Viestit: 452
Liittynyt: 02 Syys 2003, 03:00
Paikkakunta: Turku

Viesti Kirjoittaja Teppo »

Ajovalo umpioiden taakse tulevien johtojen yhteydessä on ainakin gsi:n johtosarjassa sellaiset pyöreät liittemet joihin tulee kaksi johtoa toden näköisesti samat liittimet on muissakin koska kaikkiin tulee ainakin katkaisimelle johto. Jonkun sulakkeen tai releen joutuu varmaan laittamaan ainakin sulakerasiaan.
Wilzup
'Admiral'
'Admiral'
Viestit: 202
Liittynyt: 19 Maalis 2003, 02:00
Paikkakunta: Tammela/Letku

Viesti Kirjoittaja Wilzup »

Joo, löysin ko. liittimet mutta virtaa niihin en vielä saanut tuleen. Sulakerasiassa olis yks tyhjä paikka mihin saattais tarvita laittaa sulake, mutta siinä ei ole sulakkeen jalkoihin tulevia liittimiä, vain pelkkä reikä sulakerasian muovissa.
Jatkan siis tutkiskelua...
Niin ja autonahan oli 1.8 GT
"Mikäs tähän nyt... voi voi, sehän lähti irti..."
Vastaa Viestiin