Elikkä auto olisi 2001 mallin Astra varustettuna Sport penkeillä. Etupenkit nitisevät selkänojan yläosasta Onko muilla ollut vastaavaa ongelmaa ja oletteko kenties saaneet nitinää loppumaan jollain konstilla?
Ei nitissyt yläosasta mutta kuitenkin jostain se ääni kuului. Joten ruutailin vaan spray-pullossa olevaa jotain silicon tököttiä joka ruuvin mutterin kantaan ja johan loppui nitinät.
Astra -01 Sport täälläki, jossa varsinkin kuskin penkki nitisee ja natisee... en ole vielä ottanut voiteluaineita käyttöön, mutta edellisestä viisastuneena taidanpa kokeilla illalla!
Se penkin verhous lähtee irti siten, että takaa alhaalta lähtee kääntämään sitä taitosta pois penkin alta. Sitten vaan jotain CRC:n tyyppistä sinne muovisiin niveliin, niin jo lakkaa nitinä.