ViestiKirjoittaja caravan16v päivämäärä La Joulu 03, 2011 10:51 pm
caravan16v kirjoitti:
laaki kirjoitti:
harryb kirjoitti:Sit kysymys, mistä saisin hommattua toimivat canbus-ledit rekisterikilven valoihin? Oon jo kahdet tilannu ja kummatkin antaa ajotietokoneelle virheilmoituksen. Toiset tilasin xenonled.comista ja toiset ebaysta jostain briteistä, mut ei pelaa prkl!
Tossa jotain turinaa: http://forums.astra-sri.co.uk/showthrea ... 6&t=122390
mulla on myös aikeissa vaihtaa nuo rekkarivalot ledeihin,ja samalla pitäis löytää tuonne päivä/parkkivaloihin ledit mutta kun siellä on tommoinen iso kanta johon tuo T10 mallin ledi ei käy,jos jollain tietoa toimivista ledeistä niin ilmoitelkaa
tänään tuli vaihdettua rekkarivaloihin motonetistä ostetut canbus ledit ja yllätys virheilmoitusta pukkaa,eli ei toimi nämäkään.
tietääkö kukaan toimiiko tuommoinen vastus.
Tehovastus 10W / 39ohm
Poistaa mahdollisen vikavalo-ilmoituksen, jonka pienempikulutuksinen led-polttimo saattaa aiheuttaa.
Alkuperäinen polttimo: 5W…10W/12V
Asennetaan rinnan alkuperäisen polttimon kanssa mukana tulevilla pikaliittimillä
