Vectra C Wagon 2006 vilkkuongelma

Koriin ja sisustaan liittyvät asiat. Keskuslukko, sähkölasit, sisustan purku, jne...
Vastaa Viestiin
Rekisteritunnus
'Agila'
Viestit: 1
Liittynyt: 17 Kesä 2013, 13:46

Vectra C Wagon 2006 vilkkuongelma

Viesti Kirjoittaja Rekisteritunnus »

Olisiko kenelläkään ajatusta, mistä oikein on kysymys: vasemman puoleinen etuvilkku toimii hetken, mutta kohta taas ei. Eli lamppu ei ole rikki. Olen ottanut lampun pois, laittanut sen uudelleen kiinni. Tulos: toimii ehkä pari päivää ja sen jälkeen ei enää. Voisin tietysti tehdä tätä "vaihtoharjoittelua" parin päivän välein, mutta... :banghead:
pekedk
'Senator'
'Senator'
Viestit: 388
Liittynyt: 17 Loka 2011, 09:11
Paikkakunta: Riihimäki

Re: Vectra C Wagon 2006 vilkkuongelma

Viesti Kirjoittaja pekedk »

ittellä alko tehä juurikin sama vilkku samaa, kun vaihoin kaikki keualan polttimot uusiin. kerran kans irrotin ja laitoin uudestaan kiinni, mutta ei toiminu taas hetken päästä.

vaihoin polttimon uuteen, vaikka vanha oli ehjä ni ongelma poistui.
Tex Willer
OCF Member 2019
Viestit: 43
Liittynyt: 31 Loka 2003, 02:00
Paikkakunta: Lpr

Re: Vectra C Wagon 2006 vilkkuongelma

Viesti Kirjoittaja Tex Willer »

Lamppujen kiinnikkeiden metalliliuskat oli ainaki omassa painuneet sisään ettei saanut kunnolla kosketusta.Välillä toimi päivän,pari normaalisti kun heilutteli lamppua kannasta paikallaan ollessa.Väliin pikku ruuvimeisseli ja vääntää luiskat ulospäin niin jo toimii taas.
Vastaa Viestiin