Eli: Jonkin aikaa luulin, että bensa-anturi on rikki, kun näytti aina melkein täyttä, ja tää auton käyttäjä sanonu pari kertaa että bensa loppu taas, vaiha se prkleen anturi
Nooh aina hän on tankannut sitten jonkin verran ja matka on jatkunut.
Itsekkin luulin sitten että kaippa tuo anturi on sökö, kerran aina täyttä näyttää ja bensa loppuu KUNNES eilen olin itse kyydissä ja ajattelin että tankataampas täyteen ettei se aina pääse loppumaan ennen kuin anturin vaihdan. (uusikin on tietysti jo hommattu)
ELI: bensakorkin avasin, niin siellä on aikamoinen ali- tms paine eli suhahtaa ihan kunnolla avatessa (kuulemma tehnyt näin joka kerta tankatessa) ja sitten eihän sinne mennyt bensaa edes kun reilulla kympillä ja alkoi tulvimaan yli, sitten vähän ihmettelin ja sanoin että mitenni rikki anturi kun tankki täynnä ja viisari näyttää täyttä eikä mene pensaa. Tää sit sano että aina on luullut että pensa loppuu kun on alkanut röpöttää ja huonosti käymään, ja aina tankkaamalla matka jatkunut.
Elikkä oli hemmetin epäselvästi kirjotettu mutta toivottavasti valkeni, eli voipiko tuosta tankin suhahduksesta johtua, että alkaisi aina huonosti käymään kunnes korkin avaa, ja miten tuo olisi korjattavissa?

