Jep, miekin sitä kyselin pirruuttaan.karhu_3 kirjoitti:Johnny kirjoitti:Kävitkö hakemassa kun oli jo myyty?karhu_3 kirjoitti:Kellään tietoa tästä. Kiinnostais kovasti.
http://www.nettiauto.com/opel/zafira/6472559
En käyny ku ei päästy yhteisymmärrykseen välirahasta. 1500 olisivat vaan hyvittäneet autostani.
Opelit myynnissä
Re: Opelit myynnissä
Johnny, la gente esta muy loca.
- StarBreakeR
- 'Diplomat'

- Viestit: 1626
- Liittynyt: 24 Elo 2002, 03:00
- Paikkakunta: Nokia
Re: Opelit myynnissä
Ideana oli edelleenkin se että mihinkä voisi kiinnittää huomiota, kun käy kyseistä autoa katsomassa. (että onko ihan rajoitinkumista kiinni vai onko jtn muutakin kun ei linjat oikein muuallakaan täsmää.) Kaks tölvittyä autoa on mulle opettanut, että ei enään ikinä. Toinen otti epämääräisistä korjauksista hylyn katsastuksessa (apurungot yms vaihtoon) ja toinen veteli miten sattuu ja robotissa selvisi että toisella puolen oli sentin heitto akselivälissä. (kivakiva) Rek kilven tunnuskin viittaisi mahdolliseen kaksikilpisyyteen. Zafirassa ei ole tuossa kohtaan mitään sisävaloa, joten siin on ollut jokin muu aftermarket härpäke ennemmin.Jonnari kirjoitti:Hitto kun oli noin kaukana, olisi kiinnostanut iteenikin. Ei tossa nyt mun silmään pahemmin mitään sattunut, nuo "viat" joita tossa lueteltiin olis ollu helppo hoitaa pois. Sisävalo poistettu dvd:n tieltä? Ja kyseessä kuitenkin 12 vuotta vanha auto, käytön jälkeä varmaan löytyy. Tuskin tuota nyt kuitenkaan takavaloja myöten on kurtattu, konepellin rajotinkumi hieman ylhäällä?karhu_3 kirjoitti:Kellään tietoa tästä. Kiinnostais kovasti.
http://www.nettiauto.com/opel/zafira/6472559
Pahimman savun hälvettyä vaihdetaan 6" galvanoidut sulakkeisiin.
Zafira-A-OPC, Astra-F-Cabrio, Ascona-A-3.0t
Vianlukua, security code ja ohjelmointeja.. silloin kun jaksaa.
Zafira-A-OPC, Astra-F-Cabrio, Ascona-A-3.0t
Vianlukua, security code ja ohjelmointeja.. silloin kun jaksaa.
Re: Opelit myynnissä
"kaikkea nämä opelit saa ihmisen tekemään"
Re: Opelit myynnissä
Sisäänajettu Astra J nahkatakapenkillä, EX-taksi, vaiko poliisin siviiliauto?
http://www.nettiauto.com/opel/astra/6488228
http://www.nettiauto.com/opel/astra/6488228
Re: Opelit myynnissä
mikä ihmeen idea takana nahkapenkki ja edes kangaspenkit....ascona_c kirjoitti:Sisäänajettu Astra J nahkatakapenkillä, EX-taksi, vaiko poliisin siviiliauto?
http://www.nettiauto.com/opel/astra/6488228
Kadett C C16SE, Omega A C20LET,Kadett B C20XE, Omega C30SE, Omega B 99 Y22XE talviliukuri
Re: Opelit myynnissä
^ helpompi nahalta siivota känniläisten jätöksiä 
Re: Opelit myynnissä
Joko sait oman sedanis 4,5k myytyä?

Nyk. Nyk Insignia 2.0 CDTI -11, Omega A 2.0 -88
Re: Opelit myynnissä
en mä ole siitä missään vaiheessa kuvitellut sitä saavani. ilmossa lukee että tosiostaja soittaa...niin että mikä tässä niin hauskaa on ?
Re: Opelit myynnissä
Gearbox kirjoitti:niin että mikä tässä niin hauskaa on ?
Veikkaisin, että se hintapyynti jos en ihan hakoteillä ole.
- janne___
- OCF Member 2017
- Viestit: 2634
- Liittynyt: 09 Kesä 2013, 10:51
- Paikkakunta: Kangasala/Tampere
Re: Opelit myynnissä
Ei se oo tyhmä joka pyytää vaan se joka maksaa 
Omega A Caravan 3.0 24V -93
Ex.Omega B 2.0 16V -97 Vectra A 1.8 8v -94 Vectra B Caravan 1.6 -99 Omega B Caravan 2.5v6 -95 Omega B Caravan 2.0 16v -96
Ex.Omega B 2.0 16V -97 Vectra A 1.8 8v -94 Vectra B Caravan 1.6 -99 Omega B Caravan 2.5v6 -95 Omega B Caravan 2.0 16v -96
Re: Opelit myynnissä
Gearbox kirjoitti:http://www.nettiauto.com/opel/omega/6496818
Onko kellään tuosta tarkempaa tietoa? Ei olovana myyjä kertonu kaikkea mitä olisin halunnu tietää. Näyttäs jonku clubilaisen vanha olevan takalasin tarrasta päätellen. Olis kiva tietää auton oikea kunto ja viat.
Re: Opelit myynnissä
Omituisia nämä myyntipuheet. "Ketjukone. Ei kalliita hihnanvaihtoja." Se ketjuhan onkin ihan ilmainen vaihtaa. Tuolla varmaan jakavat varaosaliikkeetkin ihan ilmaiseksi noita ketjuja ja kiristimiä. Sama kuin osalla, että autossa on automaattilaatikko. Ei sille mitään tartte tehdä. Kun sehän on automaatti. Kun kysyy, että kuis öljyt? Onko vaihdettu niin vastaus on, että kui niin. Sehän on automaatti.Gearbox kirjoitti:http://www.nettiauto.com/opel/omega/6496818
Joskun muinoin haettiin kaverille auto, josta myyjä sanoi, että se vaan sammui ajossa. Kun puhe kääntyi jakopäähän niin myyjä vaan totesi, että ei se vika siinä oo. Se on ketjukone. Ja konetta sittemmin purkaessa selvisi, että ketjuhan siellä on, joka oli napsahtanut poikki. Eikä ollut kilometrejä kuin vähän yli 200 tonnia.
Re: Opelit myynnissä
Sepä, ei oo vielä sellasta moottoria keksitty mitä ei tarvii huoltaa yhtään, ketjukoneitten pitäs olla kestävempiä, mut ei nekää mitää huoltovapaita ole 
