heip ajattelin jos joku osais täältä sanoo kun auto sammuu ajosta
z18xe kone
eli autolla voi ajaa mutta sammuu välillä ja lähtee käntiin vähän ajan päästä. kun auto sammuu niin moottorin merkkivalo pimenee ja syttyy välkkymällä(hankala selittää ei kuitenkaan vilku ajonestoa)
johtosarjoja tutkittu eikä vikaa niistäkään löytynyt, boksille vedetty lisämaadotus.
autoon vaihdettu ilmanmassamittari, kampiakselin tunnistin, lamdaanturi, puolapaketti, virtalukonpohja ja paria käytettyä boksia mutta vika jatkuu
bokseihin on myös ajettu uusimmat ohjelmat
vikakoodeina antaa kahdella boksilla lamdalta ja boksin ohjelmointi/uusi boksi
ja yhdestä antaa vain tuon boksin ohjelmoinin
zafiran sammuilu
Re: zafiran sammuilu
Ehkä itse maadoittelisin lisää. Sieltä johtosarjan puolelta myöskin eikä pelkästään ecun runkoon. Eikö näissä ollu joku massamittarin maadotushomma??? haulla varmaan siitä lisää.
Itse käytin yhtä boksia paikallaan silleen että se roikku johtojen nokassa ( x18xe1 ) nin eipä lähteny käyntiin ja vikavalo palo silleen tosi himmeästi.
Itse käytin yhtä boksia paikallaan silleen että se roikku johtojen nokassa ( x18xe1 ) nin eipä lähteny käyntiin ja vikavalo palo silleen tosi himmeästi.
