Uutta Corsaa olen hommaamassa sellaisella budjetilla, että ihan kaikkia mahdollisia lisävarusteita ei olisi tarkoitus ottaa... Vanha auto on 17 vuotta vanha, joten tuollaisista ajotietokoneista ja kosketusnäytöistä minulla ei ole omakohtaista kokemusta lainkaan.
Siksi kysynkin: onko tuo Infotainment-järjestelmä ns. "must" lisävaruste? Muistaakseni n. 400 euroa tulisi lisää hintaan, joten vähän rupesin kallistumaan sille kannalle, että jättäisin pois. Vaan onko tuo väärä paikka säästää? Navigaattoria tarvitsen niin aniharvoin, että siihen riittää puhelinkin ihan hyvin (puhelimessa Here johon olen ollut erittäin tyytyväinen), mutta onko tuosta Infotainmentista jotain muuta oleellista iloa jota ei "karvalakkimallin" näytöllä saa?
Uusi Corsa ja IntelliLink Infotainment
Re: Uusi Corsa ja IntelliLink Infotainment
Korjataanpa nyt sen verran, että tuo Infotainmenthan on jossain muodossa vakiona - puhun nyt siis nimenomaan IntelliLinkistä (eli kosketusnäyttö jne).