Näyttääpä olevan tosiaan. https://www.instagram.com/opelclubfinland/?hl=fi En ole sosiaalisen median suurkuluttaja, vaan tämmönen vanhan liiton foorumilainen, niin en ole tuotakaan tiennyt. Facebook on ainut, jota käytän.
Nilemma kirjoitti: 24 Kesä 2020, 21:53
Näyttääpä olevan tosiaan. https://www.instagram.com/opelclubfinland/?hl=fi En ole sosiaalisen median suurkuluttaja, vaan tämmönen vanhan liiton foorumilainen, niin en ole tuotakaan tiennyt. Facebook on ainut, jota käytän.
Eipä haittaisi vaikka olisi jokin info asiasta foorumilla
EL-50448 ja op-com keskipohjanmaa
-frontera B, corsa B,E, Vectra C. Meriva OPC
Medpoore kirjoitti: 20 Kesä 2020, 15:31
Tuo kärscherin pesuri, mistä tuo säiliö kuva otettu, on kyllä oikein mainio vehje, lähtee auton sisusta hyvin puhtaaksi. Oman löysi Tokmannin tarjouksessa 70€ kun ovh oli 240€
Älyttömän hyvä tarjous! Mitä pesuainetta käytät? Minulla on ollut Kiilto Jiffyä, mutta en oikein välitä niin voimakkaasta tuoksusta. Tämän pesin Kärscherin omalla pesuaineella sillä tavoin, että laitoin sumutinpulloon erillisen pesuaineseoksen ja koneen säiliöön pelkästään puhdasta huuhteluvettä. Yleensä olen laittanut pesuaineen suoraan koneen säiliöön.
Itse yleensä erikseen hinkannu penkit Turtle waxin penkin puhdistus spraylla missä se harjakärki ja huuhteluun käyttänyt tota pesuria. Se spray saa pintalian irtoamaan hyvin ja imeytyy sopivasti että irrottaa myös kankaan alta sitä paskaa. Toimii hyvin etenkin lattiamattoihin, tulee harmaasta taas musta.
Se alkaa pienestä. Ensiautoksi hommaat Astran ja eräänä päivänä tajuat että ei saatana...
Onko kenelläkään kokemusta, saako kiinteällä selkänojalla olevista etupenkeistä tehtyä kippaavat? Paremmat penkit olisi mukava saada, mutta harva varaosa-auto on 3-ovinen. Sportin penkit olisi tiedossa, mutta vaatisivat tuota modausta.