Omega B-mallin autosoittimen kytkennästä

Keskustelua Opeleista
Vastaa Viestiin
prelude
'Agila'
Viestit: 1
Liittynyt: 25 Huhti 2004, 03:00

Viesti Kirjoittaja prelude »

--------------------------------------------Moikka! Kun Ompun B-mallissa on näyttö radiolle, niin mitkä mankat tukevat tätä.

Toinen kysymys on, että jos kytken tavallisen cd-soittimen (esim. nykyaikainen MP3-soitin), niin löytyykö liittimet tälle ja toimiiko soitin normaalisti. Tiedän, että tällöinhän ei auton oma näyttö näy. Onko tällöin jotain muita ongelmia?
segru
'Kapitän'
'Kapitän'
Viestit: 79
Liittynyt: 13 Maalis 2004, 02:00
Paikkakunta: Helsinki

Viesti Kirjoittaja segru »

vanha pois vaan pitäis mennä ihan suoraan itelle laitoin pioneerin deh-p7500 mp3 soittimen meni muuten heittäen mutta antennin liittimen joutui vaihtamaan iso-liittimenstä din- malliseen! väli kappale maksaa esim biltemassa noin 2egee
auto on omega b 94
manzak
'Admiral'
'Admiral'
Viestit: 235
Liittynyt: 10 Loka 2002, 03:00
Paikkakunta: Jämsä

Viesti Kirjoittaja manzak »

Jääpikös muuten päivämääränäyttö näkyviin vai meneekö pimeäks?
kapiteeli
'Diplomat'
'Diplomat'
Viestit: 1799
Liittynyt: 07 Touko 2002, 03:00
Paikkakunta: Vantaa

Viesti Kirjoittaja kapiteeli »

On 2004-05-04 17:49, manzak wrote:
Jääpikös muuten päivämääränäyttö näkyviin vai meneekö pimeäks?
Jos oikein kytketty niin pvm näkyy kun mankka ei ole päällä.
Muistaaksi jotain johtotöitä piti tehdä jotta radion asetukset pysyvät päällä kun virta-avaimen ottaa pois lukosta.
segru
'Kapitän'
'Kapitän'
Viestit: 79
Liittynyt: 13 Maalis 2004, 02:00
Paikkakunta: Helsinki

Viesti Kirjoittaja segru »

mitään muutoksia en sen antennisovittimen lisäksi tehnyt ja mulla ainakin toimii toi päivämäärän näyttö
Vastaa Viestiin