A vecun yksipyyhinjärjestelmä

Koriin ja sisustaan liittyvät asiat. Keskuslukko, sähkölasit, sisustan purku, jne...
Vastaa Viestiin
veecuilija
'Admiral'
'Admiral'
Viestit: 193
Liittynyt: 05 Elo 2002, 03:00

Viesti Kirjoittaja veecuilija »

Kuinka tuohon valkoiseen kuvat osiolta löytyvään A vectraan on toteutettu yksipyyhinjärjestelmä? Osaisko joku sanoa?
Avatar
JJ
'Diplomat'
'Diplomat'
Viestit: 7297
Liittynyt: 30 Tammi 2002, 02:00
Paikkakunta: Askola
Viesti:

Viesti Kirjoittaja JJ »

Aika helppo systeemi toteuttaa. Tutkaileppa kiinnityspisteitä ja mekanismi hieman. Mulle ainakin selvisi heti miten sen saa nätisti ja näppärästi, vaikka en a-vectraa omistakkaan, mutta pääsin tutkaileen sitä hieman kaverin vectrassa.
-Janne

ex Corsa E OPC PP 2018
ksutinen
'Admiral'
'Admiral'
Viestit: 143
Liittynyt: 14 Heinä 2002, 03:00

Viesti Kirjoittaja ksutinen »

Mitenkäs, onko kukaan kokeillut sovittaa mersun 190 tai 124:n mallin pyyhintä / mekanismia opelixiin.. tulis koko lasin muotoinen pyyhkäisy kaupan päälle..
JS
'Senator'
'Senator'
Viestit: 779
Liittynyt: 08 Elo 2002, 03:00

Viesti Kirjoittaja JS »

Itseä ainakin rupeaa aivan suunnattomasti *ituttaan tuo mersun mötikkä jos joutuu pitemmän matkaa ajaan mersulla.... :lol:
HuBa
'Kadett'
'Kadett'
Viestit: 29
Liittynyt: 12 Helmi 2002, 02:00
Paikkakunta: Vaasa
Viesti:

Viesti Kirjoittaja HuBa »

Kuten tuossa edellisessäkin viestissä todettiin se on toteutettavissa helposti kun pähkäilet hetken aikaa sitä vivustoa.. Ite tein tuohon c-asconaan... ei tarvinnut kuin moottorin päässä olevaa akselia hieman pidentää. Onnea matkaan
Vastaa Viestiin