E Kadetin (-87) sulakerasian kansi

Keskustelua Opeleista
Vastaa Viestiin
Ruhtbaun
'Agila'
Viestit: 2
Liittynyt: 09 Heinä 2004, 03:00

Viesti Kirjoittaja Ruhtbaun »

Mistä olisi mahdollista saada uusi sulakerasian kansi tai tietoa/kuva siitä mikä sulake on mihinkin?

Tai olisiko kenelläkään ystävällisellä Kadetin omistajalla mahdollisuutta ottaa kuvaa sulakerasian kannesta ja pistää sitä nettiin tai sähköpostiin? Ei ole niin nuukaa, olisin erittäin kiitollinen vaikka kuva olisi uudemmasta tai vanhemmasta Kadetista. Kiitos!
Avatar
jezze
'Diplomat'
'Diplomat'
Viestit: 1283
Liittynyt: 11 Huhti 2004, 03:00
Paikkakunta: Espoo

Viesti Kirjoittaja jezze »

voisin saada hommattuu sulle semmosen jos sen ei välttämättä tarvii ollu uus.
Avatar
SorsaTRanssissa
'Admiral'
'Admiral'
Viestit: 171
Liittynyt: 17 Tammi 2004, 02:00
Paikkakunta: Korpilahti

Viesti Kirjoittaja SorsaTRanssissa »

Tässäpä nämä, 86 mallista tosin mut eiköhän ne ole samat. Kannen kuva on hiukka kökkö, sori :smile: Ykkönen on siinä kannessa oikeassa alareunassa, siis tossa kuvassa... Ja muistaakseni ne numerot lukee myös siellä sulakkeiden vieressä siellä boksissa.

<img src="http://img78.photobucket.com/albums/v33 ... akkeet.jpg">

<img src="http://img78.photobucket.com/albums/v33 ... CT0002.jpg">



<font size=-1>[ This Message was edited by: SorsaTRanssissa on 2004-07-09 22:10 ]</font>
Ruhtbaun
'Agila'
Viestit: 2
Liittynyt: 09 Heinä 2004, 03:00

Viesti Kirjoittaja Ruhtbaun »

Vau, suuri kiitos kuvista. Taitaa olla tosiaan ihan sama rasia -86 ja -87 Kadetissa. Meitin kadetista oli yksi kahdenkympin sulake sulanu rasiaan kiinni ja ihmettelin miksi mikään sähkölaitos ei kuitenkaan reistaillut, no nyt selvisi että kyseessä oli takalasin lämmittimen sulake. Kiitos paljon, näistä on varmasti apua tulevaisuudessakin.
Vastaa Viestiin