Tekniikka-aiheinen keskustelu moottoriin liittyvistä asioista.
Moottorinohjaus, toiminta, tyyppivikoja, korjauksia, jne...
Älä laita tänne kysymyksiä virittämisestä, sillä niille on olemassa oma alueensa.
Olen joskus kuullut että Simonsia valmistava paja on pieni perheyritys ja valmistavat putkia vain kun on tullut riittävästi tilauksia sisään jostakin mallista.Näin maahantuoja informoi minua kun odottelin omaan Kadettiin putkistoa reilun kuukauden päivät.
Kerropas kapiteeli: Miten tuo search muka asiaan auttaa? Olen siihen kyssäriin jo lässytellytkin, niin kai se on tullut luettua. Ja siinä jutusta nyt ei ko tilanteeseen apua kyllä ole.
Lähinnä ajattelin, että tietääkö joku sellaisen firman missä sattuisi olemaan varastossa ko putkea? Tai saisiko jostain esim remus tai laxmaul putkea?
Irmscher 2 puolisella ulostulolla kustantaa 911€ joten se on turhan hinnakas takapönttö.
Kerropas kapiteeli: Miten tuo search muka asiaan auttaa? Olen siihen kyssäriin jo lässytellytkin, niin kai se on tullut luettua. Ja siinä jutusta nyt ei ko tilanteeseen apua kyllä ole.
Väittivät varaosaliikeessä ettei enää tehdä?? ja ettei "maahantuojakaan" ole saanut niitä 6kk??
Mistä varaosaliikkeestä olet asiaa kysellyt, eikö Prostreet enää toimita Omegaan Simons tehoputkistoa
?
Jutussahan <A HREF="http://www.prostreet.fi">ProStreet</A> toimitti Omegaan Simonsin tehoputkiston alle viikossa ja hintaa oli n. 500 € eikä asiasta ole edes kuin pari kuukautta.