vectra 2000 ajotietokone---->2.0 16v gsi kadettiin
- opeltuning
- 'Senator'

- Viestit: 588
- Liittynyt: 30 Tammi 2002, 02:00
- Paikkakunta: Savonlinna
Mut eikös noiden ajotietokoneen liitäntöjen pitäisi kuitenkin löytyä tuolta johtosarjasta. koska vecculissa on kuitenkin sama moottori ja ohjausjärjestelmä. eli muuten on plug and play?? paljos on 2000 tankin tilavuus?
viittiikö joku mitata ton vecculin ajotietokoneen koon eli pystysuunnassa ja vaakasuunnassa cm:nä?
<font size=-1>[ This Message was edited by: makkis82 on 2004-11-03 08:53 ]</font>
viittiikö joku mitata ton vecculin ajotietokoneen koon eli pystysuunnassa ja vaakasuunnassa cm:nä?
<font size=-1>[ This Message was edited by: makkis82 on 2004-11-03 08:53 ]</font>
-
caravaanari3,0
- 'Admiral'

- Viestit: 226
- Liittynyt: 04 Elo 2004, 03:00
Sen käsityksen olen saanut että johtosarjat ovat vakioita vaikka kyseistä varustetta ei olisikaan. Eli esim ajotietokoneen piuhojen pitäisi löytyä, mutta ne vain on teipattu johtosarjaan kiinni. 1.3 kaasari kadetistakin löysin ja kaivoin ajotietokoneen liittimen esiin. Eihän tämä välttämättä päde kaikkiin kadetteihin.
no mikäli tajuat niistä ooppelin johdoista ja väreistä jotain niin eipä tuollaisen kytkiminen kovin mahdotonta ole. Epäilen että liitin sopii plug and play tyyppisesti niin että ajotietokonekin toimii, muuten kyllä. Suosittelen kuitenkin että tarkistat ne värit ja johdotukset ennen kuin kytket. Johtokaaviot löydät noihin niin Kadetin kuin Vectran korjausoppaista, ja vinkki vielä käytä siis kumpaakin kirjaa ja vertaile.
-Janne
ex Corsa E OPC PP 2018
ex Corsa E OPC PP 2018
