GSI-Astraan GSI-Kadetin digimittaristo

Koriin ja sisustaan liittyvät asiat. Keskuslukko, sähkölasit, sisustan purku, jne...
Vastaa Viestiin
ANDi
'Agila'
Viestit: 4
Liittynyt: 08 Helmi 2004, 02:00
Paikkakunta: Helsinki

Viesti Kirjoittaja ANDi »

Ihan vaan piruuttani ajattelin kysyä enemmän asiaa tuntevilta, että käyks GSI-Kadetin digimittaristo heittämällä GSI-Astran orkkismittariston tilalle?

Nyt kun on intistä pääsemässä (ja rahaa ansaitsemaan pääsemässä!) niin ois tarkoitus vähän piristää muutama kuukausi sitten hankittua GSI-Astraa sekä sisäisesti että ulkoisesti, niin heräsi tämä kysymys, kun samaan hintaan, kuin noita valkoisii mittaritauluja saa, saa purkuosana GSI-Kadetin digimittariston = )
tiiikeri
'Diplomat'
'Diplomat'
Viestit: 1115
Liittynyt: 10 Huhti 2002, 03:00
Paikkakunta: Tuusula

Viesti Kirjoittaja tiiikeri »

Ei käy heittämällä.Johdotus menee täysin uusiksi ja liittimet joutuu vaihtamaan.Mittarin fyysinen kokokin on erilainen, joten joudut tekeen töitä jonkunverran, jotta saat mittarin siistinnäköisesti kiinni omalle paikalleen.

Laita siihen ennemmin A-vectran digimittaristo.Fyysisesti menee heittämällä paikalleen ja istuu kuin alkuperäinen.Johdotukset joudut tietysti vaihtamaan ja Check-control ohjainlaitteen+liittimet.
Snowman
'Senator'
'Senator'
Viestit: 941
Liittynyt: 28 Marras 2002, 02:00
Paikkakunta: Seinäjoki City

Viesti Kirjoittaja Snowman »

Joo, noita A-vectran digimittaria onki joka kulmalla... Ja maksaaki niin vähän, että ihan itkettää. Mä sanoosin, että jos digimittaria tahtoo niin laittaa sen kadetin mittarin siinä kun on melki samat johdotukset kuin astrassa.

<font size=-1>[ This Message was edited by: Snowman on 2004-12-31 14:51 ]</font>
Avatar
JJ
'Diplomat'
'Diplomat'
Viestit: 7297
Liittynyt: 30 Tammi 2002, 02:00
Paikkakunta: Askola
Viesti:

Viesti Kirjoittaja JJ »

kadetin mittariston saa astraan pienellä vaivalla, jos haluaa hyvän niin pitää hieman modata niitä kuoria ja soveltaa se kadetin digimittariston pohja siihen vectran/astran/calibran mittariston kehykseen.
-Janne

ex Corsa E OPC PP 2018
Vastaa Viestiin