Kellään mitään tietoa miten kannattaisi vetää piuhat Astra G takakonttiin. Kynnyslistat menevät penkin alle ja näyttäisi aika vaikealta prokkikselta. Ei kai penkkiä pidä irroittaa??? Kaikki apu olisi tervetullutta.
Joo mä kans vedin piuhat sillai "revi ja riuhdo"- tyyliin. Eli porasin reijän jotta sain piuhan sisäpuolelle ja sit purin hanskalokeron pois. Sivulta muovit pois ja siitä sit raottamalla niitä listoja ujutin piuhat taakse.
Ei mikään paha homma...
Näin äkkiseltään ajateltuna kuullostaa aika vaikeelta katon kautta vieminen... hei oikeesti mulla meni ehkä 15-20 min akulta vahvarille... En tosin ole ikinä purannu kattoverhoilua, ni en tiedä minkälainen homma se on... mut kuullostaa hankalalta.
Jokainen tietty omann tyyliin...
Penkkiä itsekin yritin irrottaa, ja puolen tunnin irvistelyn jälkeen totesin että tavallisella työkalulla ei saa niin paljoa voimaa että ne penkin torxit lähtee irti. Ennemmin hajoaa työkalu kuin ruuvit aukeaa. Kattoverhoilun saa auki ilman työkaluja, ainoastaan aurinkolipan irrotukseen tarttee avata yksi ruuvi. Mutta kuten joku jo tossa ylempänä sanoi niin kukin toki tekee niinkuin parhaaksi näkee.