HELP:iä ei enää homma ok

Koriin ja sisustaan liittyvät asiat. Keskuslukko, sähkölasit, sisustan purku, jne...
Vastaa Viestiin
kini61
'Agila'
Viestit: 8
Liittynyt: 04 Huhti 2005, 21:27
Paikkakunta: Karkkila

HELP:iä ei enää homma ok

Viesti Kirjoittaja kini61 »

help omistan kadett farkun v.89 e:sarjan keskus lukko sekaisin releessä lukee italamec se on kaks osainen rele ja kannest lähtee joku kumman signaali johto mikä lie, johdossa lukee patrol line high security system, moottorissa lukee rockwell, olisko kellään tietoo tai mistä sais sitä kyseisestä keskus lukosta??? yritän saada sitä kuntoon ja kytkettyä hälläriin -(z)-
Avatar
ipa
'Diplomat'
'Diplomat'
Viestit: 7869
Liittynyt: 12 Huhti 2003, 03:00
Paikkakunta: Savonlinna

Viesti Kirjoittaja ipa »

miksi hälläri pitää olla kytketty keskuslukkoon?
kun menee väärällä avaimella tai lukot rikkomalla sisään hälytin ei soi.
Vectra OPC vagon, Astra j ctdi paku, Astra h GTC, Vectra c sedan.
kini61
'Agila'
Viestit: 8
Liittynyt: 04 Huhti 2005, 21:27
Paikkakunta: Karkkila

Viesti Kirjoittaja kini61 »

siks ku hällärin kaukoohjain ohjais keskuslukkoa!! on liike ja lasin rikkoutumis tunnistimet autos!!
Mahis
'Admiral'
'Admiral'
Viestit: 282
Liittynyt: 03 Maalis 2004, 02:00
Paikkakunta: Tampere
Viesti:

Viesti Kirjoittaja Mahis »

Anteeksi nipotukseni mutta kielioppisäännöt olisi erittäin hyvä opiskella edes kohtalaisesti ennenkuin typottaa tänne. Meni vähän aikaa ennenkuin sai selvää tuostakin tekstistä.... -(z)-
There's no such thing as flawless Opel.
kini61
'Agila'
Viestit: 8
Liittynyt: 04 Huhti 2005, 21:27
Paikkakunta: Karkkila

äääh

Viesti Kirjoittaja kini61 »

sori noi kieli oppi virheet sen siit saa ku käynnyt on vaan kansa ja kansalais koulun, kokonaisuudess 44vuotta elämän koulua!!!!
Migu
'Kapitän'
'Kapitän'
Viestit: 55
Liittynyt: 13 Tammi 2003, 02:00
Paikkakunta: Kemi

Viesti Kirjoittaja Migu »

kini61 kirjoitti:help omistan kadett farkun v.89 e:sarjan keskus lukko sekaisin releessä lukee italamec se on kaks osainen rele ja kannest lähtee joku kumman signaali johto mikä lie, johdossa lukee patrol line high security system, moottorissa lukee rockwell, olisko kellään tietoo tai mistä sais sitä kyseisestä keskus lukosta??? yritän saada sitä kuntoon ja kytkettyä hälläriin -(z)-
Yritän suomentaa, katotaan kääntyykö.

Omistan Kadett-farkun vm. 89, jonka keskulukko on sekaisin. Releessä lukee Italamec. Rele on kaksiosainen ja sen kannesta lähtee joku kumma signaalijohto. Johdossa lukee patrol line high security system ja moottorissa lukee rockwell. Olisiko kenelläkään tietoa tai mistä voisin kyseisestä keskuslukituksesta löytää infoa. Yritän saada sitä kuntoon ja kytkettyä sen hälyyttimeen.

Ylipäätään topicin otsikkoon kannattaa kiinnittää huomiota. Kertoa mitä asia koskee, ei kirjoittaa caps lock pohjassa ja mieluiten ilman tuhansia huuto- ja kysymysmerkkejä.
Pinohiiri
'Diplomat'
'Diplomat'
Viestit: 3723
Liittynyt: 18 Loka 2004, 03:00
Paikkakunta: Pori

Viesti Kirjoittaja Pinohiiri »

ai luulin että joku on täällä todellisessa hädässä :lol:
Vastaa Viestiin